НТА > НОВИНИ > Новини політики > Несамостійний, але виконавчий. Хто такий новий міністр внутрішніх справ Монастирський

Несамостійний, але виконавчий. Хто такий новий міністр внутрішніх справ Монастирський

Верховна Рада України підтримала призначення Дениса Монастирського очільником МВС. “За” проголосували 271 депутат, утрималися – 44, проти – 0

1070

Міністерство внутрішніх справ очолив народний депутат від «Слуги народу» Денис Монастирський. За пропозицією Володимира Зеленського його кандидатуру вніс до парламенту прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Українські інформаційні агенції ще вчора оприлюднили лаконічний коментар із приводу можливого призначення: «Володимир Зеленський запропонував мене як людину, з якою йшов у команді, як керівника профільного комітету, як людину, яка, на думку президента, зможе очолити цей напрямок». Сьогодні у своїй пафосній промові у Верховній Раді він підтвердив: «Я – людина президента».

Політичні експерти називають Монастирського несамостійною і проміжною фігурою на посаді керівника МВС. На їхню думку, він навряд чи надовго затримається на посаді.

З іншого боку, ті, хто знає його краще, відзначають відповідальність нового очільника МВС. Людина виконавчого характеру, він вміє слухати, розуміти та виконувати те, що від нього вимагають.

Політичні опоненти «Слуги народу» вже зробили напівжартівливий висновок, що таким чином фактично міністерством внутрішніх справ керуватиме сам Володимир Зеленський, бо персона Дениса Монастирського не настільки потужна, як його попередника Арсена Авакова.

Слуга і людина Геращенка

Денис Монастирський народився у Хмельницькому 12-го червня 1980-го року. Більше відомий як юрист, а не політик. Закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права, навчався в Інституті держави та права НАН України, кандидат юридичних наук.

На початку кар’єри викладав у Хмельницькому університеті управління та права, очолював відділ з питань законотворчості та наукових експертиз. Окрім того, працював юристом у компаніях «Hillmont Partners», «Global Ties KC», ТОВ «Лігал Консалтинг».

За свідченнями експертів, у Дениса Монастирського були певні зв’язки з попередником Арсеном Аваковим. Однак їх називають швидше епізодичними. Насправді ж це людина Антона Геращенка, правої руки відставного міністра.

Новий очільник МВС раніше був помічником народного депутата Антона Геращенка, який є співзасновником Інституту майбутнього, де колись працював Денис Монастирський.

Це вже трохи пізніше, на парламентських виборах 2019-го року, він 19-им номером потрапив у список партії «Слуга народу», у зв’язку з чим без проблем потрапив до парламенту. До цього його представляли як експерта «Команди Зеленського» з питань реформування правоохоронної системи.

У Верховній Раді він очолив комітет із питань правоохоронної діяльності. До того ж є членом Національної ради з питань антикорупційної політики.

Фальсифікація і довідка для Киви

А ще Монастирський був секретарем конкурсної комісії з відбору керівництва Державного бюро розслідувань. Експерт реформування правоохоронної і судової системи Українського інституту майбутнього, член Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Декілька місяців тому Денис Монастирський звернувся листом до спікера Дмитра Разумкова із проханням відправити законопроєкт, яким мали посилити відповідальність за брехню в декларації, до Венеціанської комісії для отримання їхнього експертного висновку.

Однак такого рішення профільний комітет щодо цього законопроєкту не ухвалював. Таким чином депутати намагалися затягнути з посиленням відповідальності за брехню в деклараціях. Тоді Центр протидії корупції звернувся до правоохоронців з вимогою розслідувати ці факти та притягнути до відповідальності тих, хто фальшував рішення комітету. Проте в підсумку все «зам’ялося».

Видання «Букви» оприлюднило інформацію, що Монастирський підписав нардепові від «ОПЗЖ» Іллі Киві довідку про практичне застосування його наукової дисертації.

«Монастирський був причетний до ситуації із захистом Іллею Кивою наукової дисертації. Робота нардепа містила підроблені довідки, посилання на його наукові статті та виступи, яких не існує, вигадані терміни тощо. Загалом до своєї роботи Кива додав 4 довідки про те, що результати його праці вже знайшли практичне застосування. Одна з них – від Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності», – пише видання.

У довідці за підписом Монастирського зазначено, що результати наукового дослідження викликали інтерес і впроваджуються у практичну діяльність комітету.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
2
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі