НТА > НОВИНИ > Місця > Нещодавно відкритий вид жаб назвали на честь екоактивістки Грети Тунберг

Нещодавно відкритий вид жаб назвали на честь екоактивістки Грети Тунберг

Висотні види жаб вразливі до дрібномасштабних змін навколишнього середовища та зміни клімату

139

Вчені, які відкрили новий вид маленької деревної жаби, назвали його на честь шведської екологічної активістки Грети Тунберг.

Про це повідомив Mongabay. Новий вид жаби дослідники виявили під час експедиції на гору Чуканті в Панамі, де мешкають багато унікальних видів.

Протягом останніх десяти років територія втратила понад 30% свого лісового покриву.

Журнал Zookeys опублікував дослідження, в якому вказав, що висотні види, такі як дощова жаба Грета Тунберг (Pristimantis gretathunbergae), вразливі до дрібномасштабних змін навколишнього середовища та зміни клімату. Через це вони «зазнають постійного ризику зникнення».

Дощова жаба імені екоактивістки має розмір від 3-ох до 4-ох сантиметрів завдовжки та більшу частину часу ховається у бромелієвих, листяних рослинах, прикріплених до дерев. Як зазначили вчені, їхні характерні чорні очі рідко трапляються серед деревних жаб у Центральній Америці.

Нагадаємо, що дослідники вигадали спосіб, як проводити аналіз ДНК зі стародавніх людських останків без шкоди для мумій та не порушуючи етичні принципи та вірування людей. У цьому допоможуть воші на тілах померлих, а точніше – «клей», яким вони приклеювали гниди до волосся людини.

Фінські вчені виявили молекулу, яка блокує спайк-білки коронавірусу SARS-CoV-2 та захищає людину від зараження протягом декількох годин. Для цього вистачить нанести речовину, що містить молекулу, на слизову оболонку носа.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі