НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Нічого конкретного». У США пояснили, чи готові стати гарантом безпеки України

«Нічого конкретного». У США пояснили, чи готові стати гарантом безпеки України

Німеччина виступила із заявою, що готова стати гарантом безпеки, але тільки після завершення війни

525

США постійно обговорюють з Україною способи забезпечення суверенітету та безпеки. Але станом на теперішній момент немає конкретики стосовно гарантій, підписання яких від міжнародних партнерів вимагає Україна.

Про це директорка з комунікації Білого дому Кейт Бедінгфілд повідомила на брифінгу. На запитання про те, чи готові США стати гарантом безпеки України і чи розглядається такий варіант, вона відповіла:

«Нині немає нічого конкретного про гарантії безпеки, про що я можу говорити».

Щодо винищувачів МіГ, які пропонувала передати Польща для подальшого постачання Україні, Бедінгфілд сказала, що Байден дав зрозуміти: надання літаків може означати вступ США у конфлікт із Росією. За її словами, США під час постачання озброєння керуються двома принципами: доцільність і реальна користь від озброєння для України та ризики вступити у війну проти Російської Федерації.

Бедінгфілд також торкнулася теми щодо виділення Україні 500 мільйонів доларів, які Байден пообіцяв учора в телефонній розмові з Володимиром Зеленським. За її словами, ці кошти Україна використає для підтримки економіки, сплати бюджетних видатків – зарплати й обслуговування державних служб.

За результатами недавніх переговорів у Стамбулі стало відомо: Україна наполягає на тому, що війна з Росією має завершитися підписанням міжнародної угоди гарантування безпеки. Передбачається, що країни-підписанти в разі нового нападу на Україну мають три дні на консультації, після чого вони повинні допомагати у відбитті атак, включно із закриттям неба й іншими необхідними кроками.

Україна пропонує, щоб участь у підписанні договору взяли держави-члени Радбезу ООН. Це, серед інших, США, Німеччина, Туреччина. Однак, скажімо, Росія та Китай теж входять у цей список.

Німеччина вже виступила із заявою, що готова стати гарантом безпеки. Але тільки після завершення війни.

Нагадаємо, що переговори України та Росії у Стамбулі завершилися у вівторок, 29-го березня. Спочатку лідери делегацій поспілкувалися віч-на-віч, а потім розмова майже три години тривала вже у розширеному форматі. При цьому жодних документів учасники перемовин не підписали.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі