НТА > НОВИНИ > Суспільство > Ніколи не читав! Що знають про Конституцію українці, – опитування

Ніколи не читав! Що знають про Конституцію українці, – опитування

187

За даними соціологічних опитувань, лише 10% українців знають про свої права, закріплені в Основному Законі держави. Команда «Прямої мови Львова” теж поцікавилася, що про свою Конституцію знають українці. 

“Не цікавлюся. Я її ніколи не читав”.

“Знаю лише, що її приймали вночі, аж до самого ранку”.

“Коли то відзначають? 29 червня, так? Ну  що відомо? Конституція, яку ми маємо і повинні дотримуватися, на жаль, не дотримуються наші керівники”.

“Лише знаю, що в цей день святкують день молоді. Більше нічого не знаю”.

“Крім того, що її кілька раз змінювали – нічого не знаю”.

Саме такі відповіді команда “Прямої мови Львова” почула найбільше. Українців зовсім не цікавить Основний закон держави. Втім, є й такі перехожі, які свого незнання соромляться:

“На жаль, я не знаю, досконало його. Я не читав, але, думаю, що треба знати!”

Про Конституцію знають більше люди старшого віку:

“Відомо, що ми маємо право на працю, право на відпочинок. Але мені б хотілося, щоб у нашій покращилася ситуація, щоб ми мали не лише право, а й можливість використовувати це право”

“Гарантом Конституції є президент. Він є основоположником законів за якими має жити Україна”.

“Це головний документ нашої держави, якого мусять дотримуватися усі громадяни. Прийнята вона була як тільки проголосили нашу самостійність. Новий варіант був прийнятий 28 червня, але не пам’ятаю якого року. Там є і права, обов’язки громадян нашої держави, які повинні всі дотримуватися”.

До слова, аби популяризувати знання про Основний закон держави, Міністерство культури та інформаційної політики презентувало проморолик з нагоди 25-річчя Конституції України. За режисерським рішенням, у ньому, статті Конституції загорнуті у вірші, аби базові меседжі Конституції запам’яталися українцям.

 

Відео розповідає про державні символи України, про державну українську мову, непорушність державного кордону, суверенітет України та нагадує про те, що Крим є беззаперечною частиною України.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі