НТА > НОВИНИ > Новини світу > Німеччина допустила “Нафтогаз України” до сертифікації “Північного потоку-2”

Німеччина допустила “Нафтогаз України” до сертифікації “Північного потоку-2”

114

НАК “Нафтогаз України” братиме участь у процедурі сертифікації оператора газопроводу “Північний потік-2”. Рішення ухвалив німецький регулятор BNetzA.

Про це повідомив голова “Нафтогазу” Юрій Вітренко.

“Ми готові надати свої аргументи, чому Nord Stream AG не може бути сертифікований без повної відповідності європейському енергетичному законодавству”, – заявив Вітренко.

В оприлюдненому відео голова НАК “Нафтогаз” наголосив, що тепер регулятор мусить врахувати позицію й аргументи України у процесі сертифікації. Вітренко нагадав, що саме BNetzA ухвалить остаточне рішення про те, чи вводити в експлуатацію “Північний потік-2”.

Відомо, що німецьке федеральне мережеве агентство BNetzA та польська компанія PGNiG почали сертифікацію “Північного потоку – 2” у вересні 2021 року.

Голова правління PGNiG Павло Маєвські казав, що компанія буде вимагати, щоб власник “Північного потоку-2” не зміг уникнути застосування вимог, що стосуються поділу прав власності, доступу третіх осіб до інфраструктури і прозорих тарифів з урахуванням вартості всього газопроводу.

Росія завершила будівництво “Північного потоку – 2” 10 вересня і вже заповнила технічним газом першу нитку. Відсутність рішення BNetzA – єдине, що відділяє Росію від запуску газопроводу.

Як відомо, президент України Володимир Зеленський закликав американський сенат ввести санкції проти “Північного потоку-2” щоб зупинити “газовий шантаж” Росії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі