НТА > НОВИНИ > Новини світу > Німеччина відмовляється надати Естонії дозвіл на передачу зброї Україні – ЗМІ

Німеччина відмовляється надати Естонії дозвіл на передачу зброї Україні – ЗМІ

455

Німецький уряд відмовляється надавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України.

Про це повідомляє  The Wall Street Journal з посиланням на джерела серед естонських та німецьких офіційних осіб.

Як зазначає видання, йдеться про експорт гаубиці Д-30, що стріляє 122 мм снарядами приблизно на 20 кілометрів. У Берліні відмовляються дозволяти третій країні надсилати Україні артилерію – за словами посадовців, це озброєння було зроблено у Німеччині.

Гаубиці Д-30 були розроблені ще в СРСР і розташовувалися у колишній Східній Німеччині. Після об’єднання Німеччини, Берлін передав гармати Фінляндії, яка згодом експортувала їх до Естонії у 2009 році.

Німецькі посадовці заявили, що тупикова ситуація є наслідком давньої політики щодо експорту зброї до напружених регіонів. Естонський уряд наразі намагається переконати Німеччину дати дозвіл на передачу зброї Україні.

Раніше естонський уряд заявив, що може передати Україні десятки протитанкових ракетних комплексів (ПТРК) Javelin і 122-міліметрових гаубиць на тлі нарощування російської присутності на кордоні з Україною і загрозою військового протистояння.

Для того, щоб надати Javelin Естонія повинна отримати дозвіл від їхнього виробника – Сполучених Штатів, а для передачі гаубиць естонський уряд має попросити Німеччину та Фінляндію дозвіл на експорт зброї.

Нагадаємо, Німеччина не вперше блокує надсилання Україні військового озброєння. Так, британським літакам з військовою допомогою для України 17-го січня прийшлося облітати територію Німеччини, оскільки там не дозволили використовувати своє небо для цієї мети.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі