НТА > НОВИНИ > Новини світу > Німецький журнал Spiegel закликав уряд розблокувати продаж зброї Україні

Німецький журнал Spiegel закликав уряд розблокувати продаж зброї Україні

Spiegel у редакційній статті закликав уряд Німеччини не блокувати продаж зброї України.

436
Карантин у світі: Німеччина послабить обмеження для вакцинованих

Як пише ” “Європейська правда“, про це йдеться у редакційній статі видання під назвою “Зволікання Німеччини робить війну більш імовірною”.

Spiegel зазначає, що небажання Берліна продавати зброю Україні викликало питання щодо надійності німців не лише в Києві, а й у західних союзників.

Видання нагадує, що канцлер Олаф Шольц і міністр закордонних справ Анналена Бербок посилаються на німецький принцип не експортувати зброю до кризових регіонів.

“Для такого ставлення є вагомі причини. Зброя може допомогти загострити конфлікт. Вона може потрапити в чужі руки, як це сталося в Афганістані після перемоги талібів. Але політичні принципи також можуть призвести до неправильних результатів в окремих випадках” – зазначає Spiegel.

Німецьке видання також наводить приклад 2014 року, коли “Ісламська держава” погрожувала захопити курдські міста та села на півночі Іраку, Бундесвер оснастив курдських бійців “пешмерга” гранатометами. Таким чином німецька зброя допомогла зупинити наступ ісламістів.

“Це порушило табу, як відкрито визнала міністр оборони Урсула фон дер Ляєн. І все-таки це було правильно. З точки зору Шольца і Бербок, ситуація в Україні не виправдовує порушення табу” – нарікає видання.

“Поставка зброї може бути неефективною у військовому плані. Однак вона буде сигналом Путіну, що Захід єдиний у протистоянні його загрозі. Це продемонструвало б спільну волю європейців протистояти політиці великих держав щодо порушення міжнародного права. Чи може зброя для України запобігти війні, ніхто не знає. Однак безсумнівним є те, що розбіжності роблять війну більш імовірною” – наголошує Spiegel.

“Соціал-демократи люблять посилатися на страждання, які Німеччина принесла Росії під час Другої світової війни. Вони не говорять про страждання українців та інших народів колишнього Радянського Союзу” – зазначають також журналісти видання.

Spiegel вважає, що Німеччина повинна принаймні не заважати своїм партнерам постачати зброю Україні, нагадуючи, що Естонія досі чекає відповіді Берліна , щоб мати можливість доставити гаубиці зі запасів НДР до Києва.

Також видання називає досить недолугим сигнал з німецькою поставкою Україні 5 тисяч шоломів.

Нагадаємо, раніше німецький уряд відмовився надавати Естонії дозвіл на експорт німецької зброї до України. Йшлося про експорт гаубиці Д-30, що стріляє 122мілметровими снарядами приблизно на 20 кілометрів. У Берліні не дозволили третій країні надсилати Україні артилерію, оскільки це озброєння виготовили в Німеччині.

Британські літаки з військовою допомогою для України 17-го січня облітали територію Німеччини. Це сталося через те, що там не дозволили використовувати своє небо для цієї мети. Щоправда, згодом в Німеччині назвали цю інформацію фейком.

Однак згодом Німеччина наважилася на допомогу Україні. Втім, на офіційному рівні німці заявили, що не можуть постачати летальну зброю до зон конфлікту, а відтак відправили в Україну лише 5 тисяч військових касок

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі