НТА > НОВИНИ > Суспільство > Нобелівську премію миру присудили правозахисникам з України, Білорусі та Росії. Реакції українців

Нобелівську премію миру присудили правозахисникам з України, Білорусі та Росії. Реакції українців

369

Нобелівську премію миру 2022 року вручили номінантам з Білорусі, України та Росії. Таке рішення комітету обурило українців, а в Офісі президента відзначили, що “премію разом отримують представники двох країн, що напали на третю”.

NTA зібрав реакції на рішення Нобелівського комітету.

Так, премію за “надзвичайні досягнення у встановленні миру” отримали білоруський політв’язень Олесь Біляцький, українська організація “Центр громадянських свобод” та російська правозахисна організація “Меморіал”.

“Нобелівський комітет хоче відзначити трьох видатних борців за права людини, демократію та мирне співіснування в сусідніх країнах Білорусі, Росії та Україні. Завдяки своїм послідовним зусиллям на користь гуманістичних цінностей, антимілітаризму та принципів права, цьогорічні лауреати відродили та вшанували бачення Альфреда Нобеля миру та братерства між націями”, – кажуть у комітеті.

Вибір лауреатів цього року обурив українців, оскільки премію мають  присуджувати тому, хто “зробить найбільший, або найкращий внесок в дружні стосунки між націями; в скасування, або скорочення армій, що існують, та в проведення, або агітацію мирних з’їздів”.

“З одного боку, тішуся Нобелівською премією миру для достойної української організації “Центр громадянських свобод”. З іншого – поєднання з білорусами та росіянами – недоречне, бо актуалізує російський міф про “братні три народи”, який є основою нинішньої війни проти України”, – написав історик та ексголова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович у Twitter.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк також розкритикував присудження Нобелівської премії миру представникам Росії та Білорусі.

“У Нобелівського комітету однозначно цікаве розуміння слова “мир”, якщо Нобелівську премію разом отримують представники двох країн, що напали на третю…Нобель цього року просто “супер”, – заявив Подоляк.

Він нагадав, що ані російські, ані білоруські організації так і не змогли організувати спротив війні.

Додамо, що представники Росії вдруге поспіль стають лауреатами Нобелівської премї миру.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі