НТА > НОВИНИ > Суспільство > Носіння маски робить людей привабливішими в очах інших – дослідження

Носіння маски робить людей привабливішими в очах інших – дослідження

Під час пандемії коронавірусу у людей змінилося сприйняття, коли тепер бачать людину в масці

124

Дослідники з Кардіффського університету (Уельс) заявляють, що люди насправді виглядають більш привабливими, коли носять маски під час пандемії коронавірусу. Причому найпривабливішим вважається обличчя, закрите одноразовою хірургічною маскою.

Про це повідомляє Sky News.

Дослідження визначило, як різні типи масок для обличчя змінили привабливість 40 чоловічих облич. Групу жінок попросили за 10-бальною шкалою оцінити привабливість зображень чоловічих облич: без маски, одягнених у тканинну маску, одягнених у синю медичну маску та тримаючи в руках чорну обкладинку книги, що покривала б ту ділянку обличчя, яку покриває маска.

«Наше дослідження показує, що обличчя сприймається найпривабливішим, коли воно прикрите медичною маскою. Можливо, це пов’язано з тим, що ми звикли до медичних працівників, які носять сині маски, а тепер асоціюємо їх (сині медичні маски – ред.) з людьми, які займаються доглядом або медичними професіями», – йдеться у повідомленні.

Він додав, що дослідники також виявили, що обличчя вважаються привабливішими, коли вони прикриті тканинними масками, ніж коли вони не прикриті взагалі.

«Особливо носіння синьої медичної маски підвищує привабливість людського обличчя», – йдеться у повідомленні.

За словами професора Майкла Люїса, до проведення цього дослідження було відомо, що медичні маски для обличчя знижують людську привабливість. Адже у різних суспільствах асоціювали носіння масок із хворобою у людини.

Проте під час пандемії коронавірусу у людей змінилося сприйняття, коли тепер бачать людину в масці.

Наше дослідження показує, що обличчя вважаються найпривабливішими, коли вони закриті медичними масками.

Можливо, це тому, що ми звикли до медичних працівників у синіх масках, а тепер асоціюємо їх з людьми, які займаються доглядом або медициною.

Коли ми відчуваємо себе вразливими, ми можемо вважати, що носіння медичних масок заспокоює, і тому краще ставимося до того, хто їх носить”, –  пояснює Майкл Льюїс.

Нагадаємо, що відповідно до результатів дослідження, опубліковане у “Британському медичному журналі” (The BMJ), маски – один із найефективніших засобів боротьби з COVID-19: вони знижують потенційну кількість захворювань на 53%.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі