

Львівщина стала лідером за кількістю нових хворих на COVID-19 серед усіх областей нашої країни. Ба більше, як показує статистика, вірус часто вражає малечу. Так, у медзакладах Львова фіксують найбільші за час пандемії антирекорди хворих дітей. Наймолодшій – всього дев’ять днів.
Про симптоми дитячого ковіду і чому «Омікрон» вражає наймолодших, читайте у матеріалі NTA.
У Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» антирекорди фіксують уже другий тиждень. В закладі перебувають 102 дитини з підтвердженим діагнозом COVID-19. За минулу добу госпіталізували ще 12 дітей.
Заступниця головного лікаря з медичної частини дитячої лікарні «Охматдит» Олена Березовська у коментарі NTA розповіла, що всі діти – у стані середньої важкості. При цьому, троє дітей перебувають в реанімації.
«Троє – в реанімації з гематологічними діагнозами. Є дитина у стаціонарі з цукровим діабетом. В реанімації складні випадки, але по основному діагнозу, мають супутні захворювання», – зауважила Олена Березовська.
Найменшому пацієнту – 9 днів
Лікарка-інфекціоністка та завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб Львівського медуніверситету Галина Литвин розповідає, що в «Охматдиті» лікують дітей різного віку. Проте наймолодша – новонароджена дитина – перебуває в реанімаційному відділенні.
«Але вона не є тяжкою за коронавірусною інфекцією, а за своєю вродженою патологією. Проте, у зв’язку з гарячкою та можливістю розвитку тяжкої форми на тлі вродженої патології, цій дитині призначено противірусну терапію», – каже інфекціоністка.
Інші діти мають середньо-тяжку форму хвороби. За словами Галини Литвин, зазвичай малечу госпіталізовують через високу температуру та з вираженим інтоксикаційним синдромом.
««Охматдит» госпіталізовує дітей з області, проте, можливо, не всі вони настільки важкі, щоб підлягати госпіталізації. Але у зв’язку з непередбачуваністю хвороби і відсутністю дитячих інфекціоністів по районах, або відсутністю достатньої кількості педіатрів, дітей госпіталізовують», – додала Литвин.
Стан більшості дітей покращується уже на 2-3 добу, без ураження легеневої тканини. Далі їх виписують на амбулаторне лікування.
При цьому, в реанімації також є діти старшого віку та ті, котрі мають фонову патологію: онкогематологічні захворювання, лейкози, лімфогранульоматози, діти з пухлинами. Їх переводять в реанімацію через важкість перебігу хвороби на тлі іншої фонової патології, каже інфекціоністка.
Чимало дітей перебувають на лікуванні в лікарні на Орлика: 96 пацієнтів з пневмоніями, серед яких 92 – з коронавірусною хворобою. Також одна дитина перебуває в реанімації, її життю нічого не загрожує. Наймолодшій дитині – два місяці, найстаршій – 16 років.
Чому «Омікрон вражає дітей?
На початку пандемії коронавірусу вважалося, що діти інфікуються не часто, або ж переносять недугу безсимптомно. Проте вірус мутував, і вже попередній штам «Дельта» відзначився ураженням у дітей дихальної системи із зниженою сатурацією. Натоміть штам «Омікрон», який зараз домінує в Європі, є висококонтагіозний, тобто більш заразний, ніж попередні варіанти.
«Діти зазвичай легше переносять хворобу, але вони більше і заражають дорослих. Якраз цей «Омікрон» є дуже контагіозний, дуже заразний. І його контагіозність прирівнюють до контагіозності у кору. Тобто зі 100 контактних – 98 % хворіє», – каже Галина Литвин.
Дитячі симптоми «Омікрону»
За словами лікарки-інфекціоністки, крім високої температури, «Омікрон» спричиняє ураження верхніх дихальних шляхів. Натомість «Дельта» вражав нижні дихальні шляхи. Відтак, зараз діти частіше мають ознаки ларингіту, ларинготрахеїту.
«Звичайно, частина також мають ураження бронхіального дерева, тобто бронхіти, виражені обструктивні бронхіти, але таких пацієнтів небагато», – зазначила Литвин.
Також під час попереднього спалаху коронавірусу в дітей розвивався важкий мультисистемний запальний синдром, який призводив до ураження різних органів та систем (серце, легені, нирки, травний тракт з вираженим больовим синдромом).
«Зараз будемо бачити, наскільки, і чи буде спричиняти «Омікрон» мультисистемний синдром, який проявляється зазвичай через місяць-півтори після перенесеної хвороби. Це небезпечно, бо зараз дуже велика кількість хворих дітей. Хоча іноземні колеги не виявили росту мультисистемного запального синдрому у тих країнах, де «Омікрон» був раніше, ніж в Україні», – підсумувала завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб.
Рабінович Валерія
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі