НТА > НОВИНИ > Нові ракетні катери України отримають британське озброєння

Нові ракетні катери України отримають британське озброєння

170

Ракетні катери, які Велика Британія збудує для України, отримають британське ракетне озброєння, повідомив в інтерв’ю Радіо Свобода аташе з питань оборони посольства Великої Британії в Україні Тім Вудз.

За його словами, судно все ще проєктується, але промисловість Великої Британії працює швидкими темпами над тим, щоб доопрацювати платформу і побачити, де можна встановити українські компоненти. Зокрема, йдеться про газову турбіну, щоб надати ракетним катерам тієї швидкості, яку вони потребуватимуть.

«Щодо самого боєприпасу, ми, ймовірно, матимемо на кораблі британську ракету «земля-земля». Ми спостерігаємо за «Нептуном», який Україна розробляє, який після повного введення в дію буде боєздатним ракетним комплексом. Але розмір цих суден не дозволяє розмістити «Нептун». Тому нам довелося піти на менший, але дуже потужний сучасний ракетний комплекс», – розповів Тім Вудз.

Водночас посол України у Великій Британії Вадим Пристайко повідомив Радіо Свобода назву платформи майбутнього ракетного катеру – P50U. За словами посла, над нею зараз працюють британські та українські фахівці, і в майбутньому на кораблях можливе встановлення українського «Нептуна».

«Робота над удосконаленням катерів та озброєння на них вестиметься поступово. У наших планах – можливість встановлення на них «Нептунів». Перші катери дійсно матимуть британські ракети. Але в перспективі ми плануємо розміщувати там вітчизняне оснащення», – зазначив Вадим Пристайко.

21 червня в Одесі на борту британського есмінця HMS Defender було підписано «Меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та Військово-морськими силами України». Згідно з домовленостями, для України побудують вісім сучасних ракетних катерів. Для фінансування цих робіт Лондон надасть позику на 10 років на суму до 1,25 мільярда фунтів. Перші два катери збудують у Великій Британії (мова йде про компанію Babcock), решту – в Україні.

Як ми повідомляли, Російські прикордонні сторожові кораблі сьогодні відкрили попереджувальну стрільбу в бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі