НТА > НОВИНИ > Новини світу > Новий штам “Омікрон” виявили в країні-сусідці України

Новий штам “Омікрон” виявили в країні-сусідці України

Новий штам коронавірусу “Омікрон” уже підібрався до кордонів України

363

У Польщі, в місті Катовіце, виявили перший випадок нового штаму “Омікрон”.

Про це повідомляє RMF24.

Захворювання штамом коронавірусу “Омікрон” виявили у 30-річної громаднки Лесото. Пацієнтка перебуває в ізоляторі та почувається добре. Зазначається, що санітарна інспекція Польщі вжила всіх необхідних заходів через появу нового варіанту вірусу.

За попереднім прогнозом, в Україні “Омікрон” може з’явитися наприкінці грудня.

Новий штам “Омікрон”

Нещодавно у світі викликав занепокоєння новий штам коронавірусу з Південної Африки “Омікрон”. Новий варіант має велику кількість мутацій – 32.

Чимало країн уже ввели додаткові заходи з метою обмежити поширення нового штаму коронавірусу. Зокрема, Польща, Румунія, США, Велика Британія, Канада, Франція, Австралія та інші. Країни заборонили в’їзд іноземцям з низки африканських країн.

З 3 грудня 2021 року Україна також заборонила перетин державного кордону на в’їзд іноземцями та особами без громадянства, які прибули з низки африканськиз країн та перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів. Йдеться про такі країни: ПАР, Ботсвана, Мозамбік, Зімбабве, Набімія, Лесото, Есватіні, Малавіта.

Симптоми “Омікрону”

Епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, в інтерв’ю NTA розповіла, що у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.

«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».

Також експерти з Південно-Африканської Республіки (ПАР) назвали два незвичайні симптоми у заражених омікроном – це болі в попереку та першіння в горлі. Медики зазначають, що більшість людей сприймають ці симптоми за звиче ГРВІ.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі