НТА > НОВИНИ > Новини науки > Новий телескоп дозволить знайти інопланетян, які століттями спостерігають за нами

Новий телескоп дозволить знайти інопланетян, які століттями спостерігають за нами

154

Науковці десятиліттями шукають життя поза Землею. Ще у 1990-их роках астрономи знайшли тисячі екзопланет, тобто позасонцевих планет. Ці планети дрейфують космічним простором, або обертається навколо якоїсь зорі, але не нашого Сонця. Саме там, припускають, і може існувати позаземне життя.

Понад те, астрономи вважають, що якщо інопланетяни існують, то могли також виявити Землю і вже давно стежити на нами, – пише Gizmodo. 

 Зірки з видом на Землю

Лише впродовж останніх 30 років астрономи нарешті змогли відповісти на одвічне питання про те, чи існують планети навколо інших зірок. На сьогоднішній день вчені підтвердили понад 4 тисячі екзопланет.

У 2020 році команда під керівництвом Лізи Калтенеггер, професора астрономії з Корнельського університету, визначила близько тисячу зірок, які в даний час перебувають у транзитній зоні Землі, тобто у місці, звідки можна побачити нашу планету, що проходить перед Сонцем.

75 зірок можуть вловлювати наші радіосигнали

Використовуючи дані з Каталогу ближніх зірок ESA Gaia, команда виявила 1 715 зірок, які перебували в в транзитній зоні Землі впродовж останніх 5 000 років, і ще 319 зірок, які увійдуть в цю спеціальну зону протягом наступних 5 000 років.

З 2 034 ідентифікованих зірок сім є екзопланетами. Цікаво, що 75 із цих зірок ближче до нас ніж 100 світлових років. А це означає, що вони на достатній відстані, щоб вловлювати наші радіосигнали.

Що зможе показати телескоп Джеймса Вебба

Важливо зазначити, що не всі зірки придатні до життя.  З 2034 знайдених зірок 1520 є червоними карликами (М-зірками), непридатними для життя через надмірне випромінювання.

Передача повідомлень (наприклад, за допомогою цільових радіохвиль або лазерного світла) могла б підтвердити наявність позаземного інтелекту та запустити процес міжзоряного спілкування.

Зараз шанси на те, що дві технологічні цивілізації існують одночасно і живуть досить близько одна від одної, надзвичайно низькі, але така можливість є.

Новий космічний телескоп Джеймса Вебба зможе виявити якісь “знаки” в атмосфері сусідніх екзопланет, наприклад, велику кількість атмосферного вуглекислого газу.

Телескоп Джеймса Вебба – орбітальний інфрачервоний космічний телескоп, що призначений на зміну космічному телескопу «Габбл».  Телескоп дозволить здійснювати широкий спектр досліджень в астрономії і космології, спостерігати деякі з найбільш віддалених подій і об’єктів у Всесвіті, таких як утворення галактик.

Головне дзеркало телескопа ім. Джеймса Вебба складається з 18 дзеркальних елементів діаметром 1.32 м зроблених з берилію і вкритого тонким шаром золота.

На відміну від “Габбла”, який досліджує небо у ближньому ультрафіолетовому, видимому і ближньому інфрачервоному спектрах, цей телескоп здійснюватиме спостереження в нижчому частотному діапазоні, від довгохвильового видимого світла до середнього інфрачервоного, що дозволить йому спостерігати об’єкти, які занадто старі і дуже далекі для спостереження “Габблом”.

Для здійснення спостережень у інфрачервоному діапазоні, телескоп має працювати у дуже низьких температурах, тому телескоп буде розташовано на відстані 1,5 мільйони кілометрів від Землі. Сонцезахисний екран прикриватиме телескоп від сонячних променів  і триматиме дзеркало та інструменти у низьких температурах −223.2 °C.

Тож науковці припускають, що астрономи-інопланетяни вже мають такі технічні можливості, знайшли нас і стежать роками. Тепер наша черга їх знайти.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі