НТА > НОВИНИ > Новини світу > Новий уряд у Молдові очолила жінка

Новий уряд у Молдові очолила жінка

233

Парламент Молдови сьогодні затвердив новий уряд під керівництвом Наталії Гаврилиці. Молдова стала другою після Естонії пострадянською державою, де обидва вищі пости (і президентки, і прем’єр-міністерки) посідають жінки.

Про це повідомляє молдовське видання NewsMaker.

«Обіцяю, що ми негайно станемо до роботи», – заявила нова прем’єрка після призначення на посаду більшістю голосів парламентарів.

В уряді, який вона очолила, буде загалом 13 міністерств. Зокрема головою Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції став Ніколає Попеску (колишній міністр закордонних справ в уряді Маї Санду), а Міністерство оборони очолив Анатолій Носатий, який раніше був керівником Оперативного управління Генерального штабу національної армії.

Як відомо, Молдова стала другою після Естонії пострадянською державою, де обидва вищі пости займають жінки.

Нині в країні діє закон, згідно з яким у передвиборчих списках політичних партій має бути не більш як 60% представників однієї статі.

Зазначимо, що Наталія Гаврилиця є віцеголовою партії «Дія і солідарність», яку очолює Мая Санду.

Міністр Попеску підтвердив налаштованість нового уряду Молдови до розвитку добросусідських відносин з Україною і втілення спільних економічних та інфраструктурних проєктів.

Як повідомлялося, в Молдові на початку липня відбулися дострокові парламентські вибори, на яких за даними Центральної виборчої комісії лідером стала проєвропейська партія президента Майї Санду “Дія і солідарність”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі