НТА > НОВИНИ > Новини світу > Новий великий наступ Росії. Прогноз полковника, якими силами ворог піде в масштабну атаку

Новий великий наступ Росії. Прогноз полковника, якими силами ворог піде в масштабну атаку

Уже зараз подекуди на одного українського військового припадає 10 ворожих солдат

755

Росія і далі намагатиметься воювати за рахунок великих хвиль піхоти, адже важке озброєння закінчується. Саме величезний людський ресурс, а не озброєння, стане головною силою окупантів під час імовірного повторного наступу на Україну.

Прогноз подальшого розвитку подій у війні і про те, коли настане переломна точка зробив в ефірі «Говорить Великий Львів» військовий експерт, полковник ЗСУ Петро Черник.

На переконання Черника, зміна Суровікіна на Герасимова в керівництві російської армією в Україні – це як зміна доданків, коли результат не змінюється. Понад те, насправді особливо не має значення, яке прізвище має командувач окупаційними військами. Ця ситуація – це радше свідчення боротьби між вежами Кремля, яку, схоже на те, головний вагнерівець Пригожин таки програє.

Російський наступ: люди, а не танки

Водночас експерт переконаний, що противник буле пробувати контратакувати та, радше за все,  здійснить спробу великого наступу.

«Наступатимуть суто за рахунок колосального людського ресурсу. А він у Росії є. Вони можуть щонайменше 200-300-400 тисяч людей поставити до строю та озброїти низовим озброєнням – автомат Калашникова, рушниця чи навіть ППШ чи ППС. Цього добра у них на складах безліч», – говорить Черник.

А от значно гіршою, на думку військового експерта, в Росії складається ситуація із важкою  технікою. Приклад: якщо на початку вторгнення противник мав на марші близько 4 тисяч танків, то на цей час з них уже знищено понад 3,1 тисячі одиниць. Як наголосив Черник, це безпрецедентно в світовій історії. Для порівняння, в Афганістані СРСР втратив 147 машин. Відтак є великі сумніви, чи вистачить у Росії запасів, аби повноцінно оснастити озброєнням свої БТГ у новому наступі.

«Рахуємо: 700 тисяч людей – це тисяча батальйонно-тактичних груп. Одна БТГ потребує 11 танків, 33 ББМ і щонайменше 12 установок ствольної і реактивної артилерії. Якщо все це помножити, то отримуємо потребу у десятках тисяч одиниць техніки. Росія не має її ані в достатній кількості, ані в достатній якості», – впевнений полковник.

Експерт порівняв битву при Бахмуті та Соледарі із битвою при Вердені 1916 року, де німці і французи майже 10 місяців з’ясовували між собою стосунки. Та основне, що боротьба за ці міста свідчить, що росіяни готові кидати в бій величезні піхотні хвилі.

«І на це треба зважати, адже подекуди на одного нашого воїна припадає 10 ворогів. Чим ближчим буде крах російської імперії, тим безглуздіші рішення вона ухвалюватиме. Попереду справді найважчі бої і переломними будуть кілька найближчих місяців. Якась точка, коли щось почне складатися на той чи інший бік, на мій погляд, буде до кінця весни», – спрогнозував Петро Черник.

Він також додав, що воєнно-промисловий комплекс РФ уже на шляху занепаду. Щоправда, цей процес може зайняти кілька років. Натомість щодо українського озброєння, то в експерта є певний оптимізм, адже такого «бронепакету», який надають США, ще не було. А ще допомога від Великої Британії, Швеції, інших країн.

«І це тільки те, що нам показують. Це близько 400 одиниць бронетехніки – чотири повноцінні механізовані бригади. Але Україні ще вкрай необхідні далекобійні системи із ударом до 300 кілометрів. Бо наразі найдалекобійніше, що маємо, – це ще невеликий запас із радянських часів Точок-У  на 120 км та Хаймерси у межах 84 кілометрів. І, звичайно, чекаємо із нетерпінням авіацію», – додав Петро Черник.

Нагадаємо, в ефірі “Говорить Великий Львів” секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що росіяни потужно готуються до наступних військових дій, триває повна мобілізація. РФ запускає зараз декілька процесів, у тому числі й для внутрішньої дестабілізації в Україні.

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі