НТА > НОВИНИ > Новини політики > Нюанси і деталі у рукаві: якими козирями битимуться Байден і Путін

Нюанси і деталі у рукаві: якими козирями битимуться Байден і Путін

Експерти прогнозують: у ключових питаннях розмова двох президентів не принесе жодного прориву. Важливішими стануть окремі наголоси та акценти. NTA з’ясував, які саме

154

До зустрічі президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна прикута особлива увага. Водночас експерти сходяться на думці, що особливого прориву розмови лідерів двох держав не відбудеться.

Всі резонансні пункти для перемовин виглядають практично безнадійно. Звертатимуть увагу на дрібніші нюанси та наголоси.

Без умиротворення агресора

Політолог Андрій Смолій у коментарі NTA зазначив, що з Путіним усе зрозуміло, його позиція жодним чином не зміниться: «У будь-якому випадку вона залишатиметься жорсткою. Ми прекрасно розуміємо, що Росія відступати від своїх зазіхань не збирається, такого очікувати аж ніяк не варто. Путін буде говорити те, що він говорив завжди».

Погоджується з цим і політолог Любомир Скочиляс. У розмові з журналістом NTA він наголосив на тому, що недавній саміт НАТО і заяви, які там пролунали, помітно відобразяться на переговорах. Насамперед це стосується Путіна, який, на думку експерта, сам підніме це питання.

«Росія, як і раніше, вважає абсолютно неприйнятним зближення України з НАТО, – сказав Любомир Скочиляс. – З іншого боку, ті заяви щодо можливості України вступити в НАТО показують, що все ж Захід і, зокрема, США налаштовані до Росії досить жорстко. Немає політики умиротворення агресора, є визначення чітких протиборчих позицій».

Сумнівів у тому, що Байден із Путіним торкнуться теми розширення НАТО не виникає ні в кого. «Можна не сумніватися, що Путін застосує певний тиск, наголошуючи на неможливості України стати членом Альянсу. Але це вже знайома риторика, до якої всі звикли», – додав Андрій Смолій.

Байден у Женеві: жорсткий чи мякий?

За словами Андрія Смолія, цікавіше прогнозувати, як поведе себе під час розмови саме американський президент. Річ у тому, що США останнім часом певною мірою послабили свою позицію щодо Росії. Це стосується і «Північного потоку-2», і певних заяв адміністрації Джо Байден, й інших геополітичних питань.

«Цікаво, чи відбудеться продовження або започаткування нової фази Холодної війни, чи це нагадуватиме, наприклад, певне розмороження стосунків між США та СРСР наприкінці 80-их років минулого століття. І в цьому найважливіший контекст цієї зустрічі», – розставив акценти політолог.

Тому запитання номер один: як себе поведе Байден? «Чи буде він категоричний, у тому числі і в захисті українських інтересів? Якщо так, то реакція Путіна і його риторика не матимуть якогось особливого значення», – додав Андрій Смолій.

Якщо ж  раптом Байден більш м’яко підійде до гострих кутів у спілкуванні з Путіним, то в президента Росії, за версією експерта, розіграється так званий дипломатичний і політичний апетит.

«Усім відомо, що Росія – це неоімперія, яка за будь-якої слабкості опонента буде демонструвати винятково свою силу», – наголосив Андрій Смолій.

Локалізація конфлікту – як досягнення

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін звернув увагу на те, що Росія підготувалася до сьогоднішньої події. Останнім сигналом перед зустріччю Путін – Байден стало внесення до держдуми РФ закону про нову хвилю паспортизації. Тепер громадяни України та Білорусі зможуть отримувати паспорти на основі «самоідентифікації».

«Після тотальної паспортизації окупованого Донбасу тепер буде спроба видати декілька мільйонів паспортів і створити в Україні «п’яту колону», яка буде лояльна до Росії і в разі потреби закликатиме Росію їх захистити, – написав Павло Клімкін у своєму фейсбуці. – Фактично створюється загроза втручання у наші справи у будь-який момент. А нас як країну Кремль хоче залишити у сірій зоні, а потім дестабілізувати окремі регіони, де паспортів буде найбільше».

Таким чином, на думку дипломата, Росія створює тест для нашої державності. Це буде одним з основних сценаріїв РФ. І дуже символічно, що все це відбувається на тлі зустрічі з американським лідером.

При цьому, як прогнозує політичний оглядач і журналіст Віталій Портников, Байден знову заявить про підтримку України у її конфлікті з Росією: «Очікую, що Путін зробить вигляд, що його це не стосується».

Віталій Портніков прогнозує такий сценарій: «Під час переговорів президент США озвучить ціну, яку заплатить Росія в разі ескалації ситуації в конфлікті з Україною. І це теоретично може утримати російського президента від нових атак на Україну, нових територіальних захоплень. Але ніяк не зможе змінити статус-кво – тобто контроль Росії над окупованими територіями, нові обстріли, нові диверсії, нові «психічні атаки» з концентрацією військ на кордоні. Все це, звичайно ж, буде».

Однак саме локалізація конфлікту і може стати єдиним реальним досягненням України, домогтися якого їй можуть допомогти США.

Де, коли і як

Зустріч Байдена та Путіна відбудеться на женевській віллі La Grange. Сама зустріч розпочнеться о 13:00 за місцевим часом (14:00 за Києвом). Першим туди має прибути Путін, якого зустріне президент Швейцарії Гі Пармелен, потім приїде Байден.

За планом, зустріч складатиметься з трьох частин – спочатку бесіда у вузькому і розширеному складах, далі запланована перерва на чай, після чого переговори триватимуть. Передбачається, що зустріч триватиме близько п’яти годин.

Після саміту президенти Росії і США окремо виступлять на пресконференціях.

Віталій Павлишин

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі