НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Обпалений війною Борис. Львів став домівкою для цапа, врятованого під Гостомелем

Обпалений війною Борис. Львів став домівкою для цапа, врятованого під Гостомелем

Козел Борис врятувався з пожежі. Окупанти обстріляли стайню, в якій він жив

626

Від початку повномасштабного вторгнення, через Львівську домівку врятованих тварин перейшло щонайменше 3,5 тисячі тварин. Станом на сьогодні у притулку мешкає близько 500 тварин-переселенців. Серед новосельців – козел Борис, який дивом вижив під Гостомелем, що на Київщині.

До Львова Борис прибув близько тижня тому. Евакуювали тварину зі села Горенка, яке межує із Гостомелем. Про нього львівські волонтери дізнались із допису у соцмережах, в якому повідомили про важкохвору тварину, яка потребувала термінової допомоги.

Правда чи легенда: як Борис вигнав окупантів з дому

“Ми поїхали туди, але виявилось, що він не хворий. Козел просто був у пожежі. Влучив снаряд у будинок та стайню. Коли будинок горів, то балки, дошки падали і Бориса поранили”, – каже керівник Львівської домівки врятованих тварин Орест Залипський.

Козел Борис отримав опіки вух та спини. Щоб тварина відновилась якомога швидше, волонтери щодня обробляють пошкоджені ділянки. Місцеві, які передавали Бориса волонтерам, кажуть, що саме він вигнав із домівки, де згодом замешкав, – окупантів. Та правда це чи ні, достеменно невідомо.

“Він тікав від пожежі і знайшов будинок. У момент, коли ніби то виходили звідти росіяни, козел забіг у дім і захлопнув двері за собою. В тому будинку і жив тиждень. Від голоду почав там казитися. Потім його знайшли і випустили на волю”, – продовжив історію Бориса Орест Залипський.

Волонтери зауважують, що козел насправді дивом вижив.

Зараз його життю нічого не загрожує, аналізи в нормі. Набирає вагу та оговтується від пережитого.

Борису близько двох років. За темпераментом дуже спокійний та не вибагливий. Любить моркву й печиво. У притулку кажуть, що козел Борис залишиться жити у них

Фотомодель – орлан Галя

Серед тварин, яких війна змусила опинитися далеко від різних терен, – орлан Галя. Вона із Харкова. У Львові птаха з перших днів повномасштабного вторгнення.

“Галюся – наша супермодель. Вона працювала фотомоделлю у Харкові, а коли почалась війна її евакуювали до нас. Це орлан білохвост. Вона має підрізані крила, не літає. Житиме також у нас”, – каже волонтерка Олена.

Спершу Галя була переляканою. Та зараз у своєму вольєрі – господиня. Повністю відновилась..

Загалом від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України через домівку врятованих тварин перейшли 3,5 тисячі тварин. Серед них собаки, коти, лисиці, мавпи, гризуни, птахи, єноти.

Кожному волонтери надали необхідну допомогу та кого можна було, влаштували у сім’ї. 700 тваринок знайшли свої домівки у Львові та ще більше закордоном.

Оксана Рогачук

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі