НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Обшуки та затримання. Російські окупанти відновили репресії проти кримських татар

Обшуки та затримання. Російські окупанти відновили репресії проти кримських татар

382

З 4-ої години ранку в 5-ти будинках кримських татар відбулися обшуки в Сімферопольському, Бахчисарайському та Балаклавському і Нахімовському районах Севастополя в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомила «Кримська солідарність». Щонайменше п’ятьох людей затримали.

У Нахімовському районі Севастополя співробітники ФСБ забрали активістів Рустема Мурасова і Рустема Таїрова, у Балаклавському районі – Джеббара Бекірова, у Бахчисарайському районі – активіста Заура Абдуллаєва, у Сімферопольському районі Криму – Раїфа Февзієва.

Чотирьох затриманих доставили до російського управління Федеральної служби безпеки на окупованому півострові та в Севастополі. Раїфа Февзієва – до російського управління Федеральної служби безпеки на окупованому півострові й у Сімферополі.

Раїф Февзієв – місцевий імам, який закінчив медресе, кримськотатарський активіст, багатодітний батько.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook наголосила: вкотре країна-окупант вдається до переслідувань і залякувань кримських татар.

«Обшуки у помешканнях громадян України є грубим порушенням міжнародних норм. Закликаю міжнародну спільноту відреагувати на неправомірні дії окупаційної влади та посилити тиск на РФ, з метою припинення порушень прав людини на території тимчасово окупованого Криму», – написала Денісова.

Рустем Мурасов, Рустем Таїров, Джеббар Бекіров і Заур Абдуллаєв були активістами, систематично відвідували політично мотивовані судові засідання, підтримували сім’ї політв’язнів, організатори іфтарів і масових заходів у своїх селищах.

Також, за даними правозахисників, Мурас сьогодні вночі повернувся з Ростова-на-Дону, куди їздив на оголошення незаконного вироку у справі так званої «алуштинської групи» у справі «Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, що на початку серпня омбудсмен Людмила Денісова повідомила про вбивство бойовиками так званої «ДНР» трьох українців, яких утримували в так званій «виправній колонії». Вона закликала негайно відновити обмін полоненими, оскільки під загрозою перебувають життя сотень громадян України.

Раніше в результаті дослідження Центру економічної стратегії підраховано, що економічні втрати від тимчасової окупації РФ Кримського півострова склали близько 135 мільярдів доларів, або близько 75% ВВП України 2013-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі