НТА > НОВИНИ > Кримінал > Одеська компанія постачала в Росію сировину для виробництва лазерних прицілів

Одеська компанія постачала в Росію сировину для виробництва лазерних прицілів

338

В Одесі Служба безпеки України викрила компанія, що продавала Росії сировину для виробництва лазерних прицілів

Зокрема, йдеться про інертний газ високої очистки та обладнання для його обробки, які використовуються у військово-промисловому комплексі РФ.

“Ці гази потрібні при виготовленні лазерних прицілів для ворожих танків та високоточних видів озброєння”, – пояснили в пресслужбі СБУ.

Українське підприємство – унікальне за своїми спроможностями, оскільки може доводити очистку інертних газів до понад 90%. Для прикладу, на території Росії місцеві заводи дають лише 60% очистки.

У 2022 році фактичні власники установи, які є російськими громадянами, формально перепродали її активи кіпрській фірмі та найняли для управління український менеджмент. Щоб без перешкод вивозити сировину замовникам до країни-агресорки, у березні торік російські бенефіціари зареєстрували афілійовану комерційну структуру на Близькому Сході. Саме ця фірма надалі закуповувала товар у представників одеського підприємства та переправляла його в Росію.

Керівнику українського підприємства повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);  ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору).

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"