НТА > НОВИНИ > Новини світу > Одна з країн ЄС розширює нафтовий бізнес із Росією

Одна з країн ЄС розширює нафтовий бізнес із Росією

862

Танкери з російською нафтою продовжують безперешкодно заходити в європейські порти на тлі спроб ЄС обмежити можливості Росії з експорту чорного золота, обходити цю заборону РФ зараз допомагає Греція.

Про це повідомляє Die Welt.

Грецькі судновласники розширюють бізнес з Росією, в квітні частка Греції в транспортуванні російської нафти зросла втричі в порівнянні з 2021 роком.

За даними страхової компанії Lloyd’s, всього у квітні з російських портів вирушило 190 танкерів. З них 76 – під грецьким прапором.

Наприклад, наприкінці квітня грецький супертанкер Nissos Rhenia завантажив російську нафту в порту Нідерландів і попрямував до Сінгапуру. Зросла також кількість відправлень до Індії, Китаю та Південної Кореї.

За даними Організації країн – експортерів нафти (ОПЕК), Росія щодня експортує 7 млн барелів нафти і нафтопродуктів.

Як відомо, Євросоюз планує відмовитися від російської нафти в найближчі 6 місяців. Угорщина та Словаччина можуть отримати більше часу на відмову від імпорту російського природного газу через складний процес диверсифікації, а саме 20 місяців.

Зокрема повідомлялося, що шостий пакет санкцій Євросоюзу включатиме відключення російського Сбербанку від SWIFT, а відмова від російської нафти буде поетапною. 

Раніше стало відомо, що Японія погодилася запровадити ембарго на імпорт російської нафти в рамках рішення країн G7. Про це заявив прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда після недільної зустрічі онлайн-зустрічі лідерів G7. 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
4
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі