НТА > НОВИНИ > Новини світу > Один з лідерів партії-переможця на виборах в Німеччині виступив за швидкий запуск “Північного потоку-2”

Один з лідерів партії-переможця на виборах в Німеччині виступив за швидкий запуск “Північного потоку-2”

110

Швидке введення в експлуатацію газопроводу “Північний потік-2” для поставок з Росії газу може допомогти Німеччині досягнути кліматичних цілей.

Про це заявив співголова соціал-демократів Норберт Вальтер-Бор’янс в інтерв’ю виданню Augsburger Allgemeine, повідомляє DW.

“На жаль, рідко можна вибирати постачальників на основі симпатій до тієї чи іншої політичної системи; в цьому плані з нафтою так само”, – заявив він.

Бор’янс також зазначив, що незалежність може бути забезпечена не обриванням зв’язків, а “шляхом встановлення якомога більшого числа зв’язків з якомога більшою кількістю партнерів”. За його словами, Німеччина підтримує введення санкцій проти Росії, але у випадку з “Північним потоком-2” йдеться не лише про торгівлю, але й можливість для Німеччини здійснити перехід на шляху до досягнення кліматичної нейтральності.

Соціал-демократи, які перемогли на парламентських виборах в Німеччині, планують створити коаліцію під своїм керівництвом, проте у потенційних партнерів по коаліції інша позиція щодо “Північного потоку-2”. Так, за словами співголови партії  “Союз-90 / Зелені” Анналени Бербок, партія виступає проти видачі дозволу на експлуатацію вже добудованого газопроводу.

“Північний потік-2”

Новий трубопровід в обхід України мали завершити до кінця 2019 року, однак спорудження газопроводу призупинили через санкції США. У лютому 2021 року будівництво відновилося.

Тим часом адміністрація США ще у травні цього року зняла санкції проти компанії-оператора “Північного потоку-2”, аби покращити відносини з ЄС та Німеччиною.

Раніше очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявляв, що після запуску газопроводу “Північний потік-2” Україна може втратити надходження від транзиту газу, утім, Київ готовий говорити про компенсації.

12 липня Ангела Меркель зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським. На спільній пресконференції канцлерка заявила, що Україна залишиться транзитною країною, навіть якщо будівництво “Північного Потоку-2” завершать.

У свою чергу, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що різке зростання цін на паливо у Європі пов’язане із введенням в експлуатацію “Північного потоку-2” і Росія вже використовує трубопровід у якості шантажу.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі