НТА > НОВИНИ > Новини світу > Офіційно: Словаччина передасть Україні самохідні артилерійські установки Zuzana 2

Офіційно: Словаччина передасть Україні самохідні артилерійські установки Zuzana 2

Гаубиця Zuzana 2 може завдавати удари на відстань до 40 кілометрів

347

У Словаччині на офіційному рівні підтвердили той факт, що Україна отримає 8 самохідних артилерійських установок Zuzana 2 калібром 155 мм.

Про це повідомив Defence 24 з посиланням на міністра оборони Словаччини Ярослава Ная. Він зауважив, що українські військові вже проходять навчання на гаубицях.

Згодом 8 гармат відправлять в Україну.

Виробництво самохідних артилерійських установок Zuzana налагодили в Словаччині в 1990-их роках. Базою для неї стала чехословацька vz.77 Dana.

Але нова самохідна установка отримала гармату калібру 155 мм з довшим стволом, що збільшило далекобійність. Гаубиця може завдавати удари на відстань до 40 кілометрів.

Словаччина розпочала планомірну заміну своїх самохідних артилерійських установок на нові Zuzana 2 минулого року. Перші вісім нових 155-міліметрових екземплярів передали у військо 22-го липня 2021-го року.

Як зазначив «Мілітарний», постачання Zuzanа 2 поповнить українське військо ще однієї 155-міліметровою артилерійською системою після M109, CAESAR, AHS Krab, M777, FH-70 і в майбутньому Panzerhaubitz 2000.

Нагадаємо, що на початку квітня Словаччина передала Україні систему протиповітряної оборони C-300. На той момент вона вже перебувала на території нашої країни.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі