НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Офіси YouTube, Facebook і Google відкриють в Україні

Офіси YouTube, Facebook і Google відкриють в Україні

Зараз редакторськими добірками YouTube Music для українських користувачів керують із московського офісу

173

Президент Володимир Зеленський відповів на петицію щодо відкриття в Україні офісів компаній YouTube, Facebook (нині Meta) і Google, щоби контент в українському сегменті не модерували з Росії. Вона набрала необхідні 25 тисяч підписів.

Про це повідомило Суспільне. Авторка петиції Люсьєн Шум стверджувала, що офіси ІТ-компаній, які розташовані в Москві, «намагаються просувати проросійські наративи» на своїх платформах, водночас «блокуючи проукраїнські наративи».

«Наприклад, редакторськими добірками YouTube Music для українських користувачів керують із московського офісу. Російські працівники вибирають російський контент, що впливає на зміст добірок для українців», – сказано в петиції.

Також авторка звернення стверджувала, що YouTube, Facebook і Google не виконують норму «мовного закону», пов’язану з необхідністю показувати лише українськомовну рекламу на платформі.

«Ми просимо президента України звернутись до вищевказаних компаній щодо відкриття офісів на території України та широко інформувати громадськість щодо зазначеної проблеми. Це дасть змогу модерувати інформаційний простір не шкодячи Україні, зменшить вплив Росії, а також буде сприяти розвитку українських креативних індустрій», – вважає Люсьєн Шум.

У відповіді на петицію Зеленський погодився, що проблема модерування соцмереж та сервісів «є важливим напрямом посилення національної безпеки в інформаційній сфері та протидії гібридним загрозам з боку Російської Федерації».

Президент запевнив, що звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією «активізувати роботу» з відкриття в Україні офісів Google і Meta. І нагадав, що «неодноразово порушував це питання» на міжнародному рівні.

У вересні 2021-го року Зеленський провів відеоконференцію з головною операційною директоркою компанії Facebook Шеріл Сендберг і віцепрезидентом Facebook Ніком Клеггом, де попросив розглянути можливість відкриття офісу компанії в Україні.

«Наразі у зв’язку з тим, що з жовтня 2021-го року Facebook та Instagram належать новоствореній компанії «Meta Platforms», планується офіційно поновити згадані звернення», – запевнив Зеленський.

Нагадаємо, що не так давно компанія-гігант Facebook заявила, що змінює свою назву та логотип, аби створити «метавсесвіт». Тепер американська корпорація отримала нову назву – Meta. Тим часом засновник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що назва Facebook більше не відображає все те, чим займається компанія.

У листопаді минулого року дослідницький підрозділ компанії Meta (Facebook) Reality Labs показав прототип рукавички, що дозволяє користувачеві тактильно відчувати віртуальні предмети. Ця розробка має стати частиною майбутніх технологій взаємодії в доповненій та віртуальній реальності.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі