НТА > НОВИНИ > Новини світу > Оголошення нової хвилі мобілізації ще більше підірве довіру до Кремля серед росіян, – ISW

Оголошення нової хвилі мобілізації ще більше підірве довіру до Кремля серед росіян, – ISW

176

Імовірно, в Росії вже незабаром оголосять про другу хвилю мобілізацію. Втім такий крок загрожує ще більше підірвати довіру росіян до дій Кремля, який офіційно заперечує таку можливість.

Такої думки є аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики інституту нагадали, що в адміністрації Путіна, щоб пригасити невдоволення у суспільстві, заперечила чутки про другу хвилю мобілізації. Водночас в інформаційному полі пропагандисти почали розганяти хвилю «лякалок» про можливе наземне вторгнення України.

Так, Бєлгородська та Курська області оголосили про формування загонів територіальної оборони, наражаючи багатьох цивільних осіб на небезпеку війни під абсурдним приводом загрози українського наземного вторгнення в прикордонні регіони Росії. А у Москві навіть розклеїли оголошення про спеціальну військову операцію по всьому місту, що раніше можна було спостерігати лише у віддалених містах та селищах влітку 2022 року на тлі кампаній з набору добровольців.

Щоправда, аналітики сумніваються, що це переконає широкі верстви російського населення в необхідності додаткової мобілізації. Навпаки, переконані, що Кремль ризикує ще більше підірвати довіру до себе новою хвилею мобілізації, про яку вже давно говорять на неофіційному рівні.

«Рішення Путіна віддати наказ про другу хвилю мобілізації, загальну мобілізацію або навіть офіційне оголошення війни Україні не усуне внутрішні обмеження російської військової потужності, доступної для війни в Україні в короткостроковій перспективі. Міністерство оборони Росії може одночасно готувати лише близько 130 тисяч призовників під час дворічного призовного циклу в мирний час і з великими складнощами намагається підготувати більшу кількість мобілізованих чоловіків за коротший період», – пишуть аналітики.

На їхню думку, зусилля Кремля щодо формування збройних сил і далі залежать від його здатності інвестувати час і матеріальні ресурси у свій персонал, а «ці вимоги погано узгоджуються з відсутністю довгострокового стратегічного планування».

Основні висновки ISW:

  • Кремль безпосередньо відреагував на російські чутки про другу хвилю мобілізації, очевидно, намагаючись вгамувати зростаюче занепокоєння в суспільстві, однак є кілька ознак того, що Росія все ж таки має намір провести другу хвилю мобілізації.
  • Ігор Гіркін, колишній командир російських бойовиків та відомий критик у російському інформаційному просторі, повернувся в телеграм після майже двомісячного перебування в Україні і використав своє повернення, щоб запропонувати гострий звіт про ситуацію на фронті з перших вуст.
  • Українські війська, ймовірно, здобули нещодавні перемоги на північному сході Харківської області, а російські війська проводили обмежені атаки та оборонялися від українських контрнаступальних дій.
  • Російські війська продовжували проводити наземні атаки поблизу Бахмута та Авдіївки.
  • Російські джерела стверджують, що російські війська здійснили незначне територіальне просування поблизу Бахмута, але окупанти не досягли успіху в своїх спробах оточити місто.
  • Російська влада, швидше за все, проводить інформаційну операцію, щоб переконати росіян у безпеці та цілісності мосту через Керченську протоку після ремонту його прогонової будови.
  • Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова 5 грудня спростувала чутки про те, що Росія готується передати контроль над Запорізькою атомною електростанцією іншому суб’єкту.
  • Російська окупаційна влада продовжує посилювати заходи безпеки на окупованих територіях.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі