НТА > НОВИНИ > Окупанти не пускають дітей з “ДНР” вступати в українські виші

Окупанти не пускають дітей з “ДНР” вступати в українські виші

144
Окупанти не пускають дітей з "ДНР" вступати в українські виші

Дітям старше 14 років, які планують вступити в українські вищі навчальні заклади, обмежили виїзд з окупованих територій.

Про це зазначила уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у Telegram.

Зокрема, не випускають тих, хто не має паспорта громадянина України, Росії або закордонного чи так званого “паспорта ДНР”.

“Дітей цього віку на блокпосту “Оленівка” висаджують з автобусів разом з батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти”, – додала вона.

Крім цього уповноважена наголосила, що це порушує права дітей на освіту та свободу пересування та нагадала, що раніше діти, разом з одних батьків, могли виїжджати за свідоцтвом про народження.

“Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт”, – закликала омбудсмен.

Додамо, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Від 21 травня цього року стартувала основна сесія зовнішнього незалежного тестування, першою була хімія.

Софія Лепех

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі