НТА > НОВИНИ > Новини світу > Окупанти. Очільник МЗС Кулеба назвав єдиний статус Росії на Донбасі і в Криму

Окупанти. Очільник МЗС Кулеба назвав єдиний статус Росії на Донбасі і в Криму

134

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прокоментував ситуацію із залученням мешканців тимчасово окупованих територій до російських виборів. Він заявив, що єдиним статусом РФ у Криму та на Донбасі є держава-окупант.

Таку тезу він підтвердив під час сьогоднішнього брифінгу. За його словами, РФ не випадково близько тижня тому відмовилася продовжувати мандат двох місій ОБСЄ, які працювали в пунктах пропуску на російсько-українському кордоні, який тимчасово Україна не контролює.

«Відсутність цих місій сприяє зусиллям Росії влаштовувати «виборчі каруселі», підвезення виборців для створення ефекту «волевиявлення» людей. Я наголошую, що відповідно до міжнародного права – єдиний статус, яким володіє РФ в Криму і в окремих районах Луганської та Донецької областей – це держава-окупант», – зазначив Кулеба.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Дмитро Кулеба звернувся до колег із Російської Федерації, які, на його думку, мають бажання приватизувати чуже. Він назвав «надзвичайно нервовою» реакцію РФ на ухвалений президентом Володимиром Зеленським указ про запровадження нового свята – Дня української державності, який відзначатимемо 28-го липня, в День хрещення Русі-України.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна готова до проведення «нормандської зустрічі» міністрів закордонних справ (Україна – Німеччина – Франція – Росія). Більше того, українська сторона за потреби може взяти на себе зобов’язання щодо організації саміту.

А ще він в одному з інтерв’ю у липні зазначив, що Україна вступить у НАТО швидше, ніж в Євросоюз. При цьому жодних конкретних дат щодо вступу в НАТО чи ЄС не озвучив.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі