НТА > НОВИНИ > Суспільство > Окупанти примусово мобілізують місцеве населення на Донбасі

Окупанти примусово мобілізують місцеве населення на Донбасі

654

Російські окупанти продовжують порушувати права мешканців окупованих територій Донецької та Луганської областей і примусово мобілізують чоловіків.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денiсова.

За її словами, у селі Стила, що на Донеччині, де переважно проживають етнічні греки, чоловіків примусово вивозять з домівок під приводом “призову” для війни з українськими солдатами.

“У зв’язку з цим, мешканці села були змушені звернутись по допомогу та з метою розголосу до Надзвичайного і Повноважного Посла Греції в Україні”, – повідомила Денісова.

Також відомо, що бойовики вивезли у невідомому напрямку Андрія Водолазкіна, батька трьох дітей, молодшому з яких п’ять років. Ще один чоловік переховується від окупантів.

Мешканцям окупованих територій також приходять телефонні повідомлення про необхідність прибуття до військкоматів. За ухиляння від служби їм погрожують кримінальною відповідальністю.

“Такі дії є проявом примусової мобілізації, забороненої міжнародним гуманітарним правом. Зокрема, статтею 51 Конвенція про захист цивільного населення під час війни забороняється окупаційній державі змушувати осіб, що перебувають під захистом, тобто тих, хто опиняються під владою сторони конфлікту або окупаційної держави, громадянами яких вони не є, служити в її збройних чи допоміжних силах. Звертаюся до світової спільноти відреагувати на факти примусового призову громадян України на тимчасово окупованих територіях до лав незаконних збройних формувань, що підтримуються країною-агресором”, – додала омбудсмен.

Нагадаємо, у зоні проведення Операції Об’єднаних Сил на Донбасі бойовики поранили українського військового. Станом на сьогодні окупанти здійснили 20 обстрілів українських позицій. З них 18 – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі