НТА > НОВИНИ > Війна > Окупанти розпочали наступ на Луганщині. Українські сили готові до контратаки

Окупанти розпочали наступ на Луганщині. Українські сили готові до контратаки

Російські загарбники в Луганській області намагаються перехопити ініціативу

245

Темп російських операцій вздовж лінії Сватове – Кремінна на заході Луганської області протягом останнього тижня суттєво зріс.

Такий висновок зробили аналітики американського Інституту вивчення війни. Вони зазначили, що геолокаційні кадри боїв підтверджують рух окупантів на північний захід від Сватового.

Військове командування Росії повністю залучило частини декількох дивізій до наступальних дій на цій ділянці лінії фронту.

«Підрозділи полків 144 та 3 мотострілецької дивізії (20 загальновійськова армія, ЗВО) і полк 90 танкової дивізії (ЦВО), підтримані частинами 76 Повітряно-десантної дивізії та невизначеними підрозділами Південного військового округу ведуть наступальні операції вздовж усієї лінії Сватове – Кремінна», – сказано у звіті.

Експерти поінформували, що відповідні факти вказують на те, що російський наступ розпочався, в той же час українські сили не дають ворогу отримати значні успіхи.

Спеціалісти пояснили, що окупанти в Луганській області намагаються перехопити ініціативу. Це може призвести до їхньої кінцевої кульмінації на лінії Сватове – Кремінна без досягнення цілей захоплення всієї Луганської та Донецької областей.

«Ця кульмінація дасть для українських сил вікно можливостей, яке можна буде використати у власному контрнаступі», – додали в Інституті вивчення війни.

Інші ключові висновки Інституту вивчення війни

  • Командування так званої «народної міліції «ДНР» взяло під контроль російський артилерійський батальйон для підтримки зусиль на посилення деградованих сил «ДНР» перед наступом Росії
  • Повідомлення про підпорядкування російських мобілізованих формуванням «ДНР» може також свідчити про те, що російське військове командування, можливо, продовжує зусилля з інтеграції спеціальних формувань «ДНР» і «ЛНР» до складу збройних сил Росії, але зіткнеться зі значними труднощами
  • Російські чиновники продовжують пропонувати заходи з підготовки російської військової промисловості до затяжної війни в Україні, а також створюють нові умови для ухилення від санкцій
  • Окупанти провели обмежені наземні атаки в районі Авдіївки – Донецька та на заході Донецької області
  • Російські й українські війська продовжують дрібномасштабні перестрілки та розвідувальну діяльність у дельті Дніпра та на Кінбурнській косі
  • «Вагнер» вдається до більш примусової тактики у своїй кампанії з вербування ув’язнених, можливо, у відповідь на зниження ефективності цієї кампанії

Нагадаємо, що окупанти, намагаючись взяти під повний контроль Донецьку та Луганську області, активно наступають на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках поблизу Кремінної, Бахмута, Авдіївки, Опитного, Мар’їнки та Вугледара. При цьому застосовують оперативно-тактичну й армійську авіацію для ударів по позиціях наших військ. Про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі