НТА > НОВИНИ > Місця > Окупанти вбивають унікальні екосистеми Криму

Окупанти вбивають унікальні екосистеми Криму

Забруднення Чорного моря, погіршення водозабезпечення, техногенні катастрофи й інші екологічні проблеми – все це відбувається на Кримському півострові

82

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила про порушення екологічних прав громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Криму.

Про це вона повідомила на своїй сторінці у фейсбуці. Це призводить до знищення унікальних екосистем Кримського півострова.

Зокрема, через збільшення кількості суден, що курсують вздовж тимчасово окупованої території, зростає кількість випадків розливу нафти у Чорному й Азовському морях.

«Проведення 2021-го року державою-окупантом систематичних військових навчань, вибухи боєприпасів у морі суттєво забруднюють морське середовище та призводять до загибелі морських тварин, як наслідок – загинуло 300 дельфінів», – повідомила вона.

Крім того, інтенсивне викачування підземних прісних вод на тимчасово окупованій території призводить до появи солончаків, а зміна русла гірських річок загрожує існуванню прісноводних риб і комах, занесених до Червоної книги України.

За роки окупації збільшилася кількість стихійних сміттєзвалищ і нечистот, які скидають у Чорне й Азовське моря.

Також, за словами обмудсмена, значної шкоди екології півострова завдає знищення 100 тисяч дерев і 116 тисяч чагарників (зокрема, в Козачій бухті Севастополя), видобуток будівельного каменю на горі Агармиш, незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення біля Балаклави, видобуток прісної води з-під Азовського моря та розорення 20 тис. га степових ділянок, що підтверджує Державна космічна агенція України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в окупованому Криму на узбережжі затоки Сиваш загинули тисячі птахів. Експерти тоді припускали, що птахи гинули від пташиного грипу або через отруєння токсичними речовинами.

У серпні в Чорному морі біля російського Новоросійська зафіксували розлив нафти. Його площа – майже 80 квадратних кілометрів, а не 200 квадратних метрів, як заявляли раніше.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі