НТА > НОВИНИ > Суспільство > Окупанти встановили свою адміністрацію в заповіднику “Асканія-Нова”

Окупанти встановили свою адміністрацію в заповіднику “Асканія-Нова”

298

Росія встановила окупаційну адміністрацію у Біосферному заповіднику “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України. До цього часу, попри окупацію території Херсонщини, заповідник працював «в українському форматі».

Про це повідомили на сторінці «Асканії-Нової» у фейсбуці.

Розповіли, що 20 березня в установу прибули перший заступник керівника адміністрації президента РФ Кірієнко, так званий “т. в. о. губернатора” Херсонської області колаборант Сальдо та невідомий “директор”, якого призначило так зване “міністерство природних ресурсів і екології Херсонської області”, Мєщєряков Д.В. За інформацією з відкритих джерел – “Выписка из единого государственного реестра юридических лиц” – Мєщєряков Д.В. (ІНН 910403459172) зареєстрував “Государственное автономное учреждение “Биосферный заповедник “Аскания-Нова” (без імені Ф.Е. Фальц-Фейна) з датою внесення до єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ 7.03.2023 року.

Відтак, констатують в “Асканії-Новій”, подальше збереження природоохоронної, науково-дослідної установи міжнародного значення заповідника не може забезпечуватися українською адміністрацією та перебуває під безпосередньою загрозою. Водночас наразі персонал продовжує виконувати функціональні обовʹязки та здійснює необхідний догляд за колекціями.

У заяві наголосили, що до цього часу, попри окупацію території, відсутність поточних видатків, цілком порушену транспортну логістику та критичну масу організаційних проблем установа функціонувала в українському форматі та здійснювала передбачені види і обсяги робіт. «Асканія-Нова» покривала фінансові потреби завдяки благодійним надходженням із підконтрольної території України, країн ЄС та США

«Надалі підтримку роботи заповідника за рахунок благодійних надходжень не можемо здійснювати до звільнення лівобережної Херсонщини з-під російської окупації», – повідомили в заповіднику.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"