НТА > НОВИНИ > Новини світу > Олаф Шольц заявив, що вторгнення в Україну для Росії «матиме дуже високу ціну»

Олаф Шольц заявив, що вторгнення в Україну для Росії «матиме дуже високу ціну»

242

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв’ю зазначив, що вторгнення до України Росії “буде коштувати дуже дорого”.

Про це розповів Олаф Шольц в інтерв’ю виданню Washington Post. 

Зокрема Шольц наголосив, що Німеччина є найбільшим партнером НАТО в континентальній Європі.

«Ми постійно зміцнюємо наші військові сили, що ми є дуже хорошим партнером. Ми співпрацюємо з нашими союзниками в НАТО і ЄС, а також зі Сполученими Штатами в питанні, як реагувати на цю загрозу Україні, яка йде від Росії. Наша чітка відповідь – якщо вони втрутяться, це матиме дуже високу ціну, і що ми дуже наполегливо працюємо над виходом із цієї ситуації», – розповів канцлер Німеччини.

Також він наголосив, що Німеччина є найсильнішим економічним прихильником України.

«Ми працюємо разом у сфері відновлюваних джерел енергії та технологій майбутнього, які важливі для надання Україні шансу мати більшу економічну та фінансову стійкість», – сказав Шольц.

На зауваження, що Німеччину критикують за те, що вона відправила в Україну 5 тисяч шоломів, а не зброї, канцлер відповів, що прохання надіслати каски подала Україна, а також «є жорсткі експортні критерії, яких ми дотримуємося щодо експорту зброї в кризові регіони».

Щодо відкриття газопроводу «Північний потік-2», Олаф Шольц зауважив, що Німеччина має «дуже чітку угоду з урядом Сполучених Штатів щодо транзиту газу та енергетичного суверенітету в Європі».

«Ми вже також домовилися, що будемо підтримувати Україну, що будемо інтенсивно боротися за транзит газу через Україну і що відповідь буде дуже сильною, якщо транзит газу буде під загрозою», – запевнив він.

Олаф Шольц наголосив, що на агресію Росії «відповідь буде єдиною та рішучою».

«Це матиме дуже високу ціну, якщо Росія втрутиться в Україну зі своїми військами», – зазначив Шольц.

Окрім того, ведуться інтенсивні переговори з президентами Макроном і Зеленським про спільний проспект Нормандського формату.

«Важливо, щоб ми досягли певного прогресу, щоб ми пішли далі з пунктами Мінської угоди, яка є основою цього Нормандського формату. Хоча у нас довго не було зустрічей, у нас не було прогресу, зараз відбувається багато зустрічей», – сказав канцлер.

За словами Олафа Шольца, важливо, щоб між усіма основними партнерами НАТО та Німеччиною була міцна єдність.

«Ми наполегливо працюємо, щоб надіслати чіткий сигнал Росії, що вона заплатить високу ціну, якщо вона втрутиться в Україну»,  – заявив канцлер Німеччини.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"