НТА > НОВИНИ > Спорт > Токіо-2020. Відкриття – із запізненням у рік

Токіо-2020. Відкриття – із запізненням у рік

227

У Японії розпочинається офіційна церемонія відкриття XXXII літніх Олімпійських ігор. Старт урочистої події на Національному стадіоні в Токіо – о 14.00. Офіційний транслятор Ігор-2020 в Україні – телеканал «UA:Перший». Пряме включення анонсували на 13.50, триває воно до 18.00.

Олімпійські ігри триватимуть до 8-го серпня. Більше 11-ти тисяч спортсменів 200 країн з гаком виступлять в 33-ох видах спорту і розіграють 339 комплектів нагород.

Україну на Олімпіаді представляють 158 олімпійців у 25-ти видах спорту (30-ти дисциплінах). Деякі з них уже розпочали змагатися. Вже завтра сподіваємося на першу українську медаль. Бажано – найвищої проби.

Прапор України під час церемонії несуть найдосвідченіші спортсмени нашої команди – олімпійська чемпіонка з кульової стрільби Олена Костевич і чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.

Загалом, це сьома літня Олімпіада в історії незалежної України. До цього наші атлети виступали в Атланті-1996, Сіднеї-2000, Афінах-2004, Пекіні-2008, Лондоні-2012 та Ріо-де-Жанейро-2016. Усього на літніх Іграх українці здобули 121-ну медаль (35 золотих, 30 срібних і 56 бронзових).

Олімпіада в Токіо мала відбутися 2020-го, але через пандемію коронавірусу її перенесли на рік. При цьому назву «Олімпіада-2020» залишили.  Через зростання випадків зараження коронавірусом спортивні споруди під час Ігор у Токіо та трьох сусідніх префектурах Тіба, Канагава і Сайтама заповнені не будуть. Таке безпрецедентне рішення прийняли оргкомітет Олімпіади, МОК та міська влада японської столиці.

Утім, під час церемонії відкриття на трибунах ось цього 68-тисячного Національного стадіону будуть присутні представники міжнародного та національних олімпійських комітетів, а також офіційні особи.

Світова спортивна громадськість цього моменту чекала цілий рік – з надією і страхом. Тому що повне скасування Ігор-2020 означало би капітуляцію олімпійського руху перед коронавірусної загрози. А проведення світового глобального заходу в розпал пандемії тягне такі ризики, що навіть думати про них страшно.

Той факт, що токійська Олімпіада все ж розпочинається, вже само собою перемога, незалежно від того, хто виграє і хто програє в найближчі 16 днів. Адже до останнього не стихали чутки про можливе скасування Олімпійських ігор. Оргкомітет напрацьовував різні сценарії, проте у підсумку – найгіршого варіанту вдалося уникнути, і це головне.

Україна ж, попри найменшу кількість учасників за всю історію наших виступів на олімпіадах, прагне суттєво покращити результати порівняно. У Ріо-де-Жанейро збірна Україна в загальнокомандному заліку посіла скромну 31-шу позицію – 2 золоті, 5 срібних і 4 бронзових нагороди. Цього разу сподіваються щонайменше вдвічі поліпшити медальний доробок – насамперед це стосується золота.

Нагадаємо, що на офіційному сайті Олімпійських ігор виправили помилку та прибрали лінію-кордон, що розділяла Україну та Крим. Скандал розгорівся вчора, 22-го липня, коли користувачі сайту помітили, що на карті в розділі, де вболівальникам пропонують віртуальними оплесками підтримати свою збірну, окупований Крим відділили лінією від України. Це викликало хвилю обурення.

158 спортсменів – стільки українських олімпійців змагатимуться на Олімпійських іграх у Японії, це антирекорд за всю історію виступів «синьо-жовтих» на найпрестижніших змаганнях планети. Однак експерти та журналісти не радять драматизувати ситуацію. На їхню думку, Україна виступить краще, ніж принаймні у Ріо-2016.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі