НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Бойовики вбили трьох українців, які утримувалися в так званій «виправній колонії»

Бойовики вбили трьох українців, які утримувалися в так званій «виправній колонії»

224

Омбудсмен Людмила Денісова повідомила про вбивство бойовиками так званою «ДНР» трьох українців, які утримувалися в так званій «виправній колонії». Вона закликала негайно відновити обмін полоненими, оскільки під загрозою перебувають життя сотень громадян України.

Таку інформацію омбудсмен оприлюднила у своєму Telegram. «Отримала приголомшливу звістку про вбивство наших співгромадян у Кіровській виправній колонії №33, розташованій на тимчасово окупованій території Донецької області», – написала вона.

За її словами, всіх убитих «засудили» до початку військової агресії на Сході. «Один з убитих звертався до мене із заявою перевести його для відбування покарання на підконтрольну уряду України територію», – додала Денісова.

Омбудсмен звернулася до представника України в робочій групі з гуманітарних питань у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Галини Третьякової та координатора в цій підгрупі від ОБСЄ Шарлотти Реландер з вимогою терміново вжити заходів реагування на факт вбивства українських громадян та розблокування процесу переміщення 450 засуджених.

«Підкреслюю, що процес обміну полоненими повинен бути невідкладно відновлений, адже під загрозою життя сотень наших співгромадян», – резюмувала Денісова.

Вона нагадала, що процес обміну полоненими не провадиться з 2019-го року. Зупинка цього процесу призвела до порушення права на життя і безпеку українців, які перебувають в місцях позбавлення волі на непідконтрольних територіях.

«Зараз на переклад з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей чекають 450 громадян України, серед них 70 – довічних», – уточнила омбудсмен.

Денісова закликала керівництво Червоного Хреста в Україні «терміново направити представників делегації МКЧХ в Донецьку в Кіровській виправній колонії №33, для перевірки обставин загибелі українських громадян і стану дотримання прав інших утримуваних осіб».

Нагадаємо, що нещодавно Людмила Денісова наголосила, що окупаційна влада Російської Федерації продовжує нарощування військової присутності на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і Севастополя.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі