НТА > НОВИНИ > Омбудсмен: Росія примусово паспортизує жителів ОРДЛО 

Омбудсмен: Росія примусово паспортизує жителів ОРДЛО 

138

Росія видала понад 600 тисяч своїх паспортів на окупованих територіях сходу України.

Про це повідомила в Telegram уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на зустрічі з  новопризначеною координаторкою гуманітарної підгрупи ТКГ від ОБСЄ Шарлоттою Реландер.

Шляхом примусової паспортизації країною-окупантом вже видано понад 600 тисяч паспортів РФ. У разі незгоди отримати такий паспорт, медики, вчителі, працівники підприємств можуть залишитися без роботи“, – заявила Денісова.

Також вона зазначила, що із семи КПВВ на сході України працюють лише 2, решту блокує окупаційна влада. Це призводить до порушення прав мешканців тимчасово окупованих територій на вільне пересування, отримання соціальних виплат та вступу до закладів вищої освіти на підконтрольній Уряду України території.

Крім того, омбудсмен наголосила, що кількість незаконно ув’язнених та полонених громадян України в ОРДЛО постійно зростає. У порівнянні з серпнем 2020 року вона збільшилась на 57 осіб (з 235 до 292). Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти.

Українські громадяни зазнають тортур та нелюдського поводження, внаслідок чого стан їхнього здоров’я невпинно погіршується.

При цьому обмін у форматі “всіх на всіх” відповідно до Мінських домовленостей загальмовано російською стороною, пояснила Денісова.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі