НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > «Омікрон» в Україні і потенційна нова хвиля ковіду. Що прогнозують лікарі

«Омікрон» в Україні і потенційна нова хвиля ковіду. Що прогнозують лікарі

Наразі ситуація із поширенням ковіду стабілізувалася. Та чи не змінить тенденцію «Омікрон»

2093

Ситуація в Україні із поширенням коронавірусу стабілізувалася. Зокрема, на Львівщині кількість хворих за два тижні зменшилася вдвічі. Водночас корективи може внести новий штам «Омікрон», який виявили в країні. Тож лікарі вже прогнозують нову хвилю ковіду.

«Сьогодні можна сказати, що захворюваність падає порівняно із початком вересня, коли був різкий сплекс захворювання», – коментує «Підсумкам. Наживо» лікарка-терапевтка у ковідному підрозділі першого ТМО Львова Зоряна Романишин.

«Є тенденція до зменшення поступлень за добу. У середньому поступає 17-20 пацієнтів за добу. Ще два тижні тому поступало вдвічі більше», – додає керівниця Центру терапії першого ТМО Львова Марта Сайко. 

Пов’язує це з тим, що є вже велика кількість вакцинованих людей, є дотримання карантинних заходів.

«Омікрон» і нова хвиля

Водночас, в Україні  зафіксували перший випадок «Омікрону». Його виявили у жінки, що прибула з ОАЕ. Ще раніше лікарі констатували: поява нового штаму на території держави – лише питання короткого часу, адже вірус фіксували в сусідніх країнах. Понад те, припускали, що «Омікрон» міг з’явитися в Україні і раніше, просто офіційно його підтвердили лише зараз.

Також прогнозують, що після зимових свят Україну і світ накриє нова хвиля коронавірусу.

«Є такий прогноз. І не лише для України. Це відзначають і в МОЗ,  і у ВООЗ. Говорять про ймовірність нової хвилі у період з кінця січня до другої половини лютого», – говорить  медичний директор 8-ої лікарні першого ТМО Львова  Максим Павлов.

Водночас, експерти  прогнозують, що прийдешня хвиля не буде такою критичною як попередні, та все ж про масковий режим та соціальну дистанцію забувати не варто.

Симптоми «Омікрону»

Як розповідала в інтерв’ю NTA епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.

«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».

 Також новий штам має високий рівень контагіозності – 95%.

«Тобто зі 100 осіб, що контактували з джерело інфікування, 95 будуть заражені. У «Дельти» – це 90% . Тому в обох випадках ми говоримо про висококонтагіозне захворювання. Інкубаційний період «Омікрона» теж короткий, як і для «Дельти», – 2-3 дні. Найгірше, що, як і при попередніх варіантах, людина може заразити інших навіть в інкубаційному періоді», – наголосила Наталія Виноград.

Більше про перспективи «Омікрону» захопити світ, читайте тут.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
3
Злість
0
Обіймашки
2
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі