

Ситуація в Україні із поширенням коронавірусу стабілізувалася. Зокрема, на Львівщині кількість хворих за два тижні зменшилася вдвічі. Водночас корективи може внести новий штам «Омікрон», який виявили в країні. Тож лікарі вже прогнозують нову хвилю ковіду.
«Сьогодні можна сказати, що захворюваність падає порівняно із початком вересня, коли був різкий сплекс захворювання», – коментує «Підсумкам. Наживо» лікарка-терапевтка у ковідному підрозділі першого ТМО Львова Зоряна Романишин.
«Є тенденція до зменшення поступлень за добу. У середньому поступає 17-20 пацієнтів за добу. Ще два тижні тому поступало вдвічі більше», – додає керівниця Центру терапії першого ТМО Львова Марта Сайко.
Пов’язує це з тим, що є вже велика кількість вакцинованих людей, є дотримання карантинних заходів.
«Омікрон» і нова хвиля
Водночас, в Україні зафіксували перший випадок «Омікрону». Його виявили у жінки, що прибула з ОАЕ. Ще раніше лікарі констатували: поява нового штаму на території держави – лише питання короткого часу, адже вірус фіксували в сусідніх країнах. Понад те, припускали, що «Омікрон» міг з’явитися в Україні і раніше, просто офіційно його підтвердили лише зараз.
Також прогнозують, що після зимових свят Україну і світ накриє нова хвиля коронавірусу.
«Є такий прогноз. І не лише для України. Це відзначають і в МОЗ, і у ВООЗ. Говорять про ймовірність нової хвилі у період з кінця січня до другої половини лютого», – говорить медичний директор 8-ої лікарні першого ТМО Львова Максим Павлов.
Водночас, експерти прогнозують, що прийдешня хвиля не буде такою критичною як попередні, та все ж про масковий режим та соціальну дистанцію забувати не варто.
Симптоми «Омікрону»
Як розповідала в інтерв’ю NTA епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.
«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».
Також новий штам має високий рівень контагіозності – 95%.
«Тобто зі 100 осіб, що контактували з джерело інфікування, 95 будуть заражені. У «Дельти» – це 90% . Тому в обох випадках ми говоримо про висококонтагіозне захворювання. Інкубаційний період «Омікрона» теж короткий, як і для «Дельти», – 2-3 дні. Найгірше, що, як і при попередніх варіантах, людина може заразити інших навіть в інкубаційному періоді», – наголосила Наталія Виноград.
Більше про перспективи «Омікрону» захопити світ, читайте тут.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі