

Світ близький до незворотного глобального потепління, яке може призвести до катастрофічних наслідків.
Таку заяву зробили експерти ООН, опублікувавши висновки доповіді Міжурядової групи експертів з питань змін клімату, повідомляє Reuters та BBC.
Смертельна спека
У доповіді йдеться, що середня глобальна температура до 2040 року на 1,5 °C перевищить рівень 1850-1900 років.
Підвищення температури більш ніж на 1,5 °C може викликати раптову зміну клімату. Це, своєю чергою, може спричинити настільки сильну спеку, що люди вмиратимуть просто перебуваючи на відкритому повітрі.
За прогнозами вчених, якщо у світі не скоротять викиди, то зростання температури може скласти 2,0 ° C до 2060 року і 2,7 °C до кінця століття.
Ба більше, урагани та інші руйнівні погодні явища, які відбуваються зараз, стануть ще більш серйозними. Науковці зазначають, що справа не тільки в температурі. Через зміну клімату також будуть більш інтенсивні дощі, а відтак і повені, більш інтенсивна посуха, підвищення рівня моря, танення вічної мерзлоти, закислення океану.
Головні спостереження
- Останні 5 років були найспекотнішими за всю історію спостережень з 1850 року.
- Швидкість підвищення рівня моря приблизно в три рази вища, ніж в 1901-1971 роках.
- Екстремально високі температур стали більш частими з 1950-х років
На межі апокаліпсису
Вплив людей (90%) є основною рушійною силою глобального танення льодовиків з 1990-х років і зменшення арктичного морського льоду.
Крім того, якщо рівень викидів у світі не знизиться в найближчі два-три десятиліття, то нагрів в 3 °C є катастрофою. Якщо ж кількість викидів не зменшеться зовсім, то світ – на шляху до переходу від 4 °C до 5 °C, що є межею апокаліпсису.
Як запобігти катастрофі
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав припинити використання вугілля та інших викопних видів палива, що забруднюють навколишнє середовище.
“Цей звіт має стати похоронним дзвоном для вугілля і викопного палива, перш ніж вони зруйнують нашу планету”, – йдеться в заяві Гутерріша.
Також якщо скоротити глобальні викиди удвічі до 2030 року і досягти нуля до середини цього століття, ми можливо запустити процес зменшення температури.
Нагадаємо, що зміни клімату відчутні й в Україні. Загалом зміни температурного режиму за останні 20 років показують, що середня температура літнього періоду у нашій країні зросла від 1,5 до 2 градусів.
До слова, в Україні цього літа фіксували аномальні температурні рекорди. Так, 14 липня у Львові зафіксували температурний рекорд: +32 градуси. Такої спекотної погоди в місті не було останні 75 років. Також на Закарпатті 23 червня стовпчики термометра досягли майже +40 градусів
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"