НТА > НОВИНИ > ООН закликає провести перепис населення в Україні

ООН закликає провести перепис населення в Україні

142

Україні необхідно провести перепис населення, оскільки його точна чисельність невідома, а вона важлива для надання соціально-економічних послуг і прийняття Кабміном рішень.

Про це заявила представник ООН в Україні з гуманітарних питань Асенефа Лубрані на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, передає РБК-Україна.

Одним із викликів залишається те, що останній перепис населення Україна проводила в 2001 році. Вона пропустила серію переписів по всьому світу в 2010-му“, – сказала Лубрані

За її словами, важливість проведення перепису населення в Україні полягає в тому, що на сьогодні невідома його точна чисельність. “Востаннє це було 48 млн, зараз населення оцінюється в 41,6 млн”, – уточнила вона.

Лубрані зазначила, що кожен громадянин України має бути врахований. Це дозволить українському уряду забезпечити надання соціально-економічних послуг і приймати вивірені рішення.

Що відомо про перепис населення-2023:

Наприкінці листопада 2019 року тодішній міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет заявив, що перепис населення було заплановано на кінець 2020 року, майже 100 тис. інтерв’юерів з планшетами повинні були обійти будинки та квартири українців.

Згодом було вирішено провести “електронний перепис” і заощадити 2-3 млрд грн.

У січні 2020 року Дубілет повідомив результати оцінювання чисельності населення, проведеної за даними операторів мобільного зв’язку, Держкомстату та електронних реєстрів, Пенсійного фонду та Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Згідно з цими результатами, станом на 1 грудня 2019 року в Україні проживали 37 млн 289 тис. осіб. Це дані без урахування жителів окупованих територій.

У грудні 2020 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про проведенні в 2023 році Всеукраїнського перепису населення.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі