НТА > НОВИНИ > Суспільство > Опалювальний сезон-2021. Скільки коштуватиме “куб” газу для населення

Опалювальний сезон-2021. Скільки коштуватиме “куб” газу для населення

191

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, якими будуть тарифи на опалення для населення в зимовий період. За його словами, уряд продовжить допомагати владі на місцях, щоб не допустити підвищення тарифів.

Як зазначив Шмигаль на засіданні уряду, уряд продовжить допомагати місцевим керівникам і вирішить питання з компенсацією для теплокомуненерго.

«Нафтогаз» пропонує теплокомуненерго блакитне паливо по 7,42 грн за кубометр в рамках трирічного контракту. «Така ціна дозволяє місцевим керівникам не підвищувати ціни на тепло в цьому опалювальному сезоні. Ми за цим будемо уважно стежити у кожному місті, у кожному регіоні», – сказав Шмигаль.

Він зазначив, що через дії Росії ціни на газ перебувають на абсолютному історичному максимумі та перевищили 20 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

Як правило, тепло в батареї подають на початку або в середині жовтня. Опалення включають із початком перших тривалих заморозків.

Як повідомив УНІАН, цього року кожен регіон сам визначає початок опалювального сезону, оскільки він залежить від погоди. Якщо середньодобова температура повітря протягом трьох діб поспіль не перевищує +8 градусів, то в регіоні подають тепло.

У школах, дитячих садках і лікарнях тепло можуть включити раніше, ніж в житлових будинках. Найближчим часом опалення включати не будуть, оскільки в Україні очікується потепління.

Раніше українців попередили, що тарифи на опалення з 1 жовтня можуть вирости. Ціна за кубічний метр газу складе приблизно 9 гривень. Залежно від регіону, ціна на газ може зрости на 15-40%.

Нагадаємо, що на кінець першого півріччя комунальні тарифи в Україні зросли в ціні на 36,4% порівняно з червнем 2020 року. А ціни на газ сягнули історичного максимуму. Таку інформацію у липні оприлюднила Державна служба статистики. Найбільше подорожчав газ – порівняно з червнем 2020-го року майже втричі. Індекс інфляції природного газу склав 275,3%.

Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» з 9-го серпня запровадила для клієнтів новий тарифний план «Комфортний сезон». Головними перевагами нової пропозиції є можливість сплачувати за газ рівними частинами щомісяця і відповідно спланувати свої витрати протягом опалювального сезону.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі