НТА > НОВИНИ > Новини науки > Операційна в смартфоні. Львівські студенти розробляють спеціальний додаток для навчання медиків

Операційна в смартфоні. Львівські студенти розробляють спеціальний додаток для навчання медиків

Завдяки програмі студенти-медики зможуть віртуально стежити за перебігом операцій

127

Студенти-інженери, що навчаються на другому курсі НУ «Львівська Політехніка», розробляють VR-проєкт для навчання своїх колег-медиків. Це спеціальні окуляри віртуальної реальності та додаток, завдяки яким студенти медичних вишів зможуть стежити за перебігом реальних операцій.

Куратором проєкту є Ярослав Клочник – викладач програми «Інтернет речей» у «Львівській Політехніці». Він пояснює, як працюватиме розробка в дії: завдяки відео, відзнятому на 360 градусів, студенти-медики зможуть разом із викладачем віртуально переглядати і обговорювати перебіг операції.

 

«Це буде така собі аплікація, куди студенти зможуть під’єднюватись до свого викладача, який запускатиме відзняте відео. Це створюватиме ефект присутності або адаптацію присутності під час самої операції», – говорить Ярослав Клочник.

Для вдосконалення своєї розробки автори проєкту проконсультувалися з медиками, які внесли свої правки.

Операція в смартфоні

Важливий момент – доступність програми. Студенти зможуть запускати її зі смартфона.

 «Студенти не є дуже платоспроможною категорію населення. Тому програма розроблена так, щоб її можна було запускати у телефоні за допомогою кардборда, який коштує 100-200 гривень», – розповідає студент 2 курсу програми «Інтернет речей» у НУ «ЛП» Олександр Барило.

Пластичний хірург Назар Калинович, який консультував розробників проєкту, від такої ідеї в захваті. Каже, раніше, студенти-медики могли лише переглядати відзняте відео з операції, яке не мало деталізації процесу. А саме деталі – дуже важливий момент для хірургії.

«Це буде додаток, платформа, куди студенти разом із викладачем будуть заходити як в операційну. Але таку операцію зможемо зупинити, прокоментувати для студентів, щоб вони максимально все зрозуміли», – коментує лікар-хірург 8-ої міської лікарні Назар Калинович.

Схожий проєкт вже започаткували в США. Українські розробники-студенти планують запустити перший прототип уже за рік, а повністю готовий продукт обіцяють через два роки.

“Правда. Наживо” (щобудня о 19:00 на NTA)

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі