НТА > НОВИНИ > Новини політики > Опитування: Євроінтеграцію підтримують 62% українців, а вступ до НАТО – 54%

Опитування: Євроінтеграцію підтримують 62% українців, а вступ до НАТО – 54%

147

Вступ України до Європейського Союзу підтримують 62% українців, вступ до Північноатлантичного альянсу – 54%.

Про це йдеться у дослідженні Центру Разумкова “Суспільна підтримка євроатлантичного курсу України: оцінки та рекомендації”, оприлюдненому на сайті Центру, передає Укрінформ.

«Якби референдум стосовно вступу України до НАТО відбувся найближчим часом, то в ньому взяли б участь переважна більшість (71%) опитаних українців, що є свідченням високого суспільного інтересу до стратегічного курсу країни. За вступ до НАТО готові проголосувати 54% опитаних українців, проти вступу – 31%, не визначилися з вибором – 15%», – йдеться в дослідженні.

Зазначається, що дані багаторічного моніторингу громадської думки Центром Разумкова свідчать про досить суттєві зміни позицій українських громадян стосовно ідеї набуття Україною членства в НАТО. У 2002 році громадська думка була поділена навпіл – по 32% «за» і «проти». Протягом 2002-2010 років вдвічі зменшилася частка прихильників, а частка противників вступу удвічі зросла.

«Починаючи з 2014 року соціологи фіксували кардинальні зміни у ставленні громадян до перспективи набуття членства в НАТО. Якщо у 2012 році «за» вступ мали намір проголосувати лише 14% респондентів (62% – «проти»), то у квітні 2014 року рівень підтримки вступу зріс до 37% (42% – «проти»), а в листопаді 2015 року – до 48%, перевищивши частку противників (33%). Незначні коливання результатів упродовж наступних п’яти років (2016-2021 роки) свідчать про стабілізацію рівня суспільної підтримки», – зазначають в аналітичному центрі.

За даними дослідження, рівень суспільної підтримки європейської інтеграції є традиційно дещо вищим, ніж євроатлантичної.

«За вступ України до ЄС проголосували 62% усіх опитаних, проти вступу – 26%. При цьому частка прихильників вступу значно переважає частку противників у всіх вікових категоріях, незалежно від статі респондентів. Баланс між «за» і «проти» суттєво змінюється, залежно від регіону проживання, але залишається на користь прихильників вступу до ЄС», – йдеться у дослідженні.

Також соціологи дослідили думку українців щодо можливих загроз для держави. Найбільш актуальними для України, на думку переважної більшості опитаних громадян, є загрози від Росії (74%) та від зовнішньої агресії (72%). Також вважають актуальними загрози внутрішнього та зовнішнього характеру: сепаратизм (63%), міжнародний тероризм (53%) та зростання екстремізму в Україні (49%).

Дослідження проведено соціологічною службою Центру Разумкова 23-28 квітня 2021 р. в усіх регіонах України, за винятком Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитаний 2 021 респондент віком від 18 років.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі