НТА > НОВИНИ > Новини світу > Орбан знову категорично виступив проти перевезення зброї в Україну

Орбан знову категорично виступив проти перевезення зброї в Україну

620

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан вчергове відмовився допомогти Україні зі зброєю та підтримати ембарго на газ і нафту з РФ.

Про це Орбан на писав на своїй сторінці у фейсбуці.

“Ми не допускаємо втягнення Угорщини у війну – ми не посилаємо війська та зброю в Україну. Я повторив це навіть при президентові Зеленському. Угорщина для нас на першому місці”, – пише він.

Як уточнює Onet.pl – пише “Українська правда” – Віктор Орбан також особисто прокоментував заклики українського президента змінити позицію щодо заборони перевозити зброю в Україну через територію Угорщини. За словами Орбана, такі вимоги суперечать інтересам Угорщини, а санкції проти російської енергетики, здатні уповільнити чи навіть зупинити угорську економіку.

Зазначимо, що Володимир Зеленський звернувся на саміті лідерів ЄС до прем’єра Угорщини Віктора Орбана, нагадавши йому про історію Угорщини часів гітлерівської Німеччини.

“Я був в Будапешті, на вашій набережній. Я бачив меморіал “Взуття на річці Дунай” Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Сходи на свою набережну, подивись на те взуття, і ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватись”, – емоційно виступив Зеленський.

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто у відповідь заявив, що його країна не змінить свого рішення щодо постачання зброї Україні. Також не відмовиться від російських нафти та газу.

“Вчора на саміті прем’єр-міністрів ЄС президент України Володимир Зеленський повторив дві відомі вимоги: дозволити постачання зброї через нашу країну і разом з тим припинити закупівлю природного газу і нафти в Росії. Ми розуміємо, що для президента України Український народ є найважливішим, але для нас безпека Угорщини та угорського народу є першочерговою”, – йдеться в повідомленні.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі