НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Осіння хвиля коронавірусу. В Україні дозволять друге бустерне щеплення для всіх

Осіння хвиля коронавірусу. В Україні дозволять друге бустерне щеплення для всіх

Другий бустер допоможе захиститися від штаму Омікрон, оскільки наразі невідомо, як далі розвиватиметься мутація вірусу

392

В Україні попередили про початок осінньої хвилі коронавірусу. Зокрема, зараз спостерігається зростання захворюваності серед населення.

Про це заявив головний санітарний лікар України Ігор Кузін у інтерв’ю «Укрінформу».

«Ми поступово реєструємо все більші відносні показники щодо кількості хворих. Наприклад, за минулий тиждень це 9,1 тисячі, зараз – 11,5 тисячі, у яких діагностували COVID-19 та які захворіли», – зазначив він.

За словами головного санітарного лікаря, вже третій рік поспіль у вересні фіксується підвищення рівня захворюваності, який спадає в березні-квітні або ж на початку травня.

«Щодо лабораторної діагностики. Декілька місяців тому можна було би стверджувати, що є проблема з виявленням коронавірусної хвороби. Але зараз вже більше лабораторій включаються в процес діагностики, і ми фіксуємо зростання кількості тестувань від тижня до тижня майже на 10-15%», – зауважив Кузін.

За рівнем тестувань система охорони здоров’я знову наближається до своїх звичних темпів.

Однак, як зауважив Кузін, ключовим є показник саме госпіталізації. Якщо раніше фіксували в середньому менше тисячі госпіталізацій на тиждень, то останнім часом цифра розпочала зростати. Лише за позаминулий тиждень госпіталізували близько 3,1 тисячі пацієнтів.

«Але така кількість не є настільки критичною, щоби система охорони здоров’я не впоралася. У нас є приблизні розрахункові дані за тим, яким чином рухатиметься хвиля, якихось особливостей чи негативних прогнозів ми поки що не бачимо», – заявив Кузін.

За його словами, зараз рекомендується робити другу бустерну дозу літнім і тим, у кого є супутні захворювання. Але найближчим часом ситуація зміниться.

«Швидше за все, ухвалимо рішення про розширення другого бустера на всіх. Ми будемо рекомендувати та давати можливість робити другий бустер для всіх людей у залежності від їхнього бажання. Така опція з’явиться, думаю, до середини вересня», – зазначив Кузін.

Він наголосив, що в такому випадку охочому зробити другий бустер не відмовлятимуть у пункті вакцинації. Також головний санітарний лікар додав, що другий бустер допоможе захиститися від штаму Омікрон, оскільки наразі невідомо, як далі розвиватиметься мутація вірусу.

«Якщо людина пропустила щеплення, або є базовий курс, і вона не встигла зробити бустер, то, безумовно, людина має прийти та щепитися, тому що неповний курс щеплення не має такого захисту, як повний», – зазначив Кузін.

Нагадаємо, що в середині серпня генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що у світі розпочала стрімко зростати смертність від COVID-19. Кількість летальних випадків збільшилася на 35% за місяць.

12-го серпня, на Львівщині офіційно повідомили, що в нашому регіоні розпочалася нова хвиля коронавірусу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
1
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі