НТА > НОВИНИ > Культура > Пам’ятник Моцарту у Львові. Підозрюють операцію ворожих спецслужб

Пам’ятник Моцарту у Львові. Підозрюють операцію ворожих спецслужб

Громадський активіст назвав 5 причин, щоб демонтувати пам’ятник Моцарту у Львові

606

Серед прихильників демонтажу пам’ятника Францу Ксаверу Моцарту – громадський активіст, адміністратор групи «БЕЗ ВАТИ» Станіслав Скачко. Він переконаний, що скульптурі не місце на площі Маланюка та назвав п’ять аргументів своєю позиції. Серед них навіть така, що пам’ятник Моцарту – можлива операція спецслужб

Свої думки озвучив під час прямого етеру «Народне Толк-Шоу» на телеканалі NTA.

Чому треба демонтувати пам’ятник Моцарту. Причини

Незаконне встановлення

На думку громадського активіста, члени виконавчого комітету Львівської міської ради у питанні Моцарта-молодшого порушили порядок встановлення пам’ятників, а саме оминули конкурс та громадські слухання.

«Перед встановленням будь-якої скульптури є процедура. Я знаю, що деякі члени виконкому утрималися при голосуванні за це питання, адже архітектурного конкурсу просто не було», – вважає Станіслав Скачко.

НЕбезкоштовний подарунок

Адміністратор відомої групи «БЕЗ ВАТИ» наголошує на тому, що він не знайшов переконливої інформації щодо джерела фінансування цієї скульптури. Зокрема, він згадав і автора пам’ятника. Станіслав Скачко впевнений, що автор на теренах Європи не є надто відомим, а отже виникають питання щодо вибору й самого скульптора.

«Досі невідомо, хто платив за цей «подарунок». Це коштовна річ, а автор, з моєї інформації, не є надто популярним в Європі, зокрема відомий хіба своєю «вихідкою» у Львові. З такою скульптурою точно справився б і львівський митець. Можливо, вийшло б і дешевше, і краще. Як то кажуть: «Бійтеся, що боги в дари приносять», – аргументує громадський активіст.

Патріотична складова

«Що обурює найдужче? Що заради цієї «потвори», хотіли перейменувати площу Маланюка, патріота України на площу музики», – пояснює Станіслав Скачко.

Також він вважає, що перейменування площі на користь абстрактного, свідчить про антипатріотичну позицію тих, хто це запропонував.

Мотиви Оксани Линів

Станіслав Скачко вважає, що достеменно невідомо, чим керувалася всесвітньо відома українська диригентка, коли ініціювала такий подарунок. Серед всього, сумніви викликає широке висвітлення цієї події телеканалом «1+1» та російське коріння родичів Линів.

«Виступати в прямому ефірі на телеканалі «1+1» дуже дорого. Цю ж подію висвітлювали дуже довго. Однак, на мою думку, цей канал не просуває українські мотиви. Також свекор Линів, Олександр Анатолійович Мурза – член журі конкурсу «Балалайка – душа Росії», що проходить в Москві”, – повідомляє Скачко.

Пам’ятник Моцарту – можлива операція спецслужб

«У вузьких колах, відомо що іноземні спецслужби працюють досить тонко. Й іноді через таких відомих, популярних людей, просуваються абсолютно непопулярні для українців речі», – підсумував Станіслав Скачко.

Дискусії тривають

Нагадаємо, сьогодні, 30 листопада, депутати Львівської міської ради під час засідання сесії не підтримали е-петицію про демонтаж пам’ятника Францу-Ксаверу Моцарту, який збурив фантазії  та чисельні дискусії у місті, у найрізноманітніших середовищах. Натомість пропонують провести громадські слухання щодо можливості перенести пам’ятник з площі Маланюка в інше місце.

Пам’ятник сину легендарного композитора Вольфганга Амедея Моцарта – Францу-Ксаверу у Львові встановили наприкінці липня. Відтоді, й точаться дискусії серед львівської громади.

Уже через тиждень після встановлення була зареєстрована е-петиція про демонтаж пам’ятника, яка набрала потрібні 500 голосів у рекордні терміни. Водночас нещодавно була зареєстрована й інша – абсолютно протилежна за змістом – петиція, яка також отримала необхідну кількість голосів для розгляду міськими депутатами.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
2
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
3

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"