НТА > НОВИНИ > Війна > Пам’ятник Шевченку в Празі «захистили» мішками

Пам’ятник Шевченку в Празі «захистили» мішками

Інсталяція дозволить мешканцям чеської столиці глибше відчути атмосферу українських міст

503

У Празі активісти обклали мішками пам’ятник Тарасу Шевченку, щоби привернути увагу до знищення культурної спадщини України внаслідок російської агресії та зібрати пожертви.

Про це повідомило Суспільне.

«Пам’ятник Тараса Шевченка в Празі отримав ще одну важливу роль – нагадувати перехожим чеської столиці, що триває безжальна війна Росії проти України. Скульптуру Кобзаря на площі Кінських в Празі 5 «захистили» мішками з піском за зразком українських пам’ятників з Києва, Одеси, Львова й інших міст», – зазначили в посольстві України в Чехії.

Проєкт організувала чеська рекламна агенція VCCP. Він має на меті не лише привернути увагу до проблеми знищення російською армією української культурної спадщини, а й зібрати кошти на підтримку українських музеїв

У відкритті інсталяції взяв участь посол України в Чехії Євген Перебийніс. Він подякував агенції VCCP за ініціативу, яка дозволить мешканцям чеської столиці глибше відчути атмосферу українських міст, які живуть під постійною загрозою російських обстрілів.

«Посольство в співпраці з мерією Праги планує продовжити цю ініціативу на інших площах міста в рамках проєкту першої леді України Олени Зеленської Feel Ukraine, який передбачає часткове візуальне занурення мешканців Європи в реалії українських міст, які кожного дня перебувають під загрозою російських бомбардувань і обстрілів», – додали в дипломатичній установі.

Нагадаємо, що Міністерство культури й інформаційної політики України продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 14-те травня вже задокументовано 331 епізод.

У Берліні та Києві 29 травня відбувся другий міжнародний благодійний концерт-марафон на підтримку України «Save Ukraine – #StopWar».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
1
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі