НТА > НОВИНИ > Новини світу > Пандемія Covid-19 стала причиною зростання захворюваності на малярію – ВООЗ

Пандемія Covid-19 стала причиною зростання захворюваності на малярію – ВООЗ

Близько двох третин додаткових випадків інфікування та смертності експерти ВООЗ пов’язують з пандемією та введеними через неї обмеженнями на надання послуг у сфері охорони здоров’я

108

Через пандемію країни послабили заходи щодо боротьби з малярією, що призвело до суттєвого зростання показників захворюваності та смертності. Найпесимістичніші прогнози, щоправда, не справдилися, але, щоб не розгубити успіхи у боротьбі з малярією, необхідно терміново вжити заходів.

Про це йдеться у звіті ВООЗ за 2020 рік.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2020 році зареєстровано 241 млн нових випадків малярії (на 14 млн більше, ніж у 2019 році), і 627 тисяч людей померли від цієї хвороби (на 69 тисяч більше, ніж роком раніше).

Близько двох третин додаткових випадків інфікування та смертності експерти ВООЗ пов’язують з пандемією та введеними через неї обмеженнями на надання послуг у сфері охорони здоров’я.

Водночас зазначається, що найгірші прогнози ВООЗ не підтвердилися.

Вчені побоювалися, що пандемія може призвести до подвоєння показників смертності від малярії в країнах Африки, які розташовані на південь від Сахари. Але уряди вжили термінових заходів, які допомогли уникнути такого сценарію.

Загалом на країни Африки на південь від Сахари припадають 95% всіх випадків малярії і 96% всіх летальних випадків цього захворювання. З 87 країн, в яких все ще існує малярія, в 46 торік виявлено менше ніж 10 тисяч інфікованих. Близько 80% випадків смерті – серед дітей віком до п’яти років.

Нагадаємо, що у світі станом на ранок 6 грудня зафіксовано понад 266 млн випадків інфікування коронавірусом, одужали вже понад 239,7 млн ​​людей.

Читайте також “Коронавірус у світі. 92 тиждень. Посилення обмежень, жуйки проти Covid та хворі бегемоти”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі