НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Пандемія вже закінчилась, – епідеміологиня, професорка Виноград

Пандемія вже закінчилась, – епідеміологиня, професорка Виноград

За всіма ознаками, пандемія у світі завершується

1594

Штам «Омікрон» за характеристиками є суттєво відмінний від інших варіантів коронавірусу. Саме цей факт дозволяє говорити про те, що пандемія вже закінчилася.

Про це заявила епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медуніверситету, професорка Наталія Виноград у коментарі NTA.

«Я би вже сказала, що пандемія як така закінчилась. Річ у тім, що «Омікрон» належить до абсолютно іншої генетичної групи за своїми характеристиками. Ми вже сьогодні маємо ознаки того, що відбувається надзвичайно серйозна еволюція збудника. За всіма ознаками –  це, власне, і є завершення пандемії», – каже професорка.

На початку пандемії збудник мав дуже високий епідемічний потенціал, оскільки вся популяція людей була чутливою до нового вірусу, який раніше не циркулював. Натомість теперішній «Омікрон» переходить у розряд тих вірусів, які не матимуть такого високого медико-соціального значення. Наталія Виноград зауважила, що розвиток пандемії власне й визначає збудник.

«Справа не в тому, що це “Омікрон”, а в тому, які властивості у цього генетичного варіанту. Він знизив суттєво вірулентність, змінив патогенез захворювання, тобто йде ураження верхів дихальних шляхів. Усі ж попередні генетичні варіанти мали тропність до нижніх дихальних шляхів», – додала епідеміологиня.

“Омікрон” – не останній штам

При цьому професорка наголосила, «Омікрон» не може бути останнім штамом ковіду, бо він, як і будь-який біологічний вид, постійно змінюється.

«Такого не буває. Хіба, якщо зникне повністю мікроорганізм як біологічний вид. Тільки тоді нічого нового не буде утворюватися. Є закони розвитку будь-якого біологічного виду. Це поява нових відмінностей: чи генотипових чи фенотипових», – зазначила Наталія Виноград.

Захворюваність на коронавірус зараз йде на спад, і буде це робити й надалі. Така ж тенденція прослідковувалась і в Африці, звідки «Омікрон» стартував, і в європейських країнах.

За словами епідеміологині, це не означає, що нових випадків захворювання не фіксуватимуть взагалі, але їхня кількість буде зменшуватися: «Тобто це різкий підйом вверх і різкий спуск вниз».

Нагадаємо, що минулої доби COVID-19 в Україні виявили у 13 562 людей, зафіксовано 127 летальних випадків, 13 904 пацієнти одужали.

А більше прогнозів про завершення пандемії, читайте тут

Валерія Рабінович

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
2
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі