НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > «Пандемії не буде». Мавпяча віспа наразі не надто загрожує Україні

«Пандемії не буде». Мавпяча віспа наразі не надто загрожує Україні

Новий вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, сльозову оболонку очей, носа або рота

426

Ситуація з поширенням мавпячої віспи у країнах світу поки що не виглядає занадто загрозливою, однак існують ризики мутації вірусу, що може призвести до серйозніших наслідків.

Про це під час брифінгу заявив народний депутат від фракції партії «Слуга народу», голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

«За даними ВООЗ, мавпяча віспа не приведе світ до нової пандемії», – наголосив він.

За його словами, нині в Україні очікують на рекомендації від ВООЗ, як протидіяти розповсюдженню мавпячої віспи, та готують відповідні заходи.

Радуцький також нагадав симптоми захворювання. За його словами, хвороба нагадує звичайну віспу, але відрізняється легшим перебігом. При цьому інфікування зазвичай відбувається через тісний контакт.

Зокрема, вірус може потрапити в організм через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, сльозову оболонку очей, носа або рота. Передача хвороби може відбутися під час контакту з інфікованою твариною (мавпа, щур, білка), від інфікованої людини або через предмети, такі як одяг і постільна білизна.

Михайло Радуцький також наголосив, що Україна досі не подолала COVID-19, щотижня у країні реєструють до 4-ох тисяч нових випадків хвороби.

«На жаль, ми не подолали ковід. На жаль, люди хворіють. Ми фіксуємо не менше 4-ох тисяч випадків на тиждень, маємо 1,5 тисячі госпіталізованих, активних випадків – 29 тисяч», – зазначив народний депутат.

За його словами, нині хвороба відійшла на інший план у зв’язку із військовим вторгненням Росії.

«Я би все ж не забував про правила соціальної дистанції. Я розумію, що маски зараз – це вже не дуже реально, але хоча би соціальна дистанція, обробка рук – це нікому не завадить. І не тільки від ковіду. Коронавірус, на жаль, ми не перемогли, хоча би дуже хотілося», – додав Радуцький.

Нагадаємо, що віспа мавп – це рідкісна інфекція, яка здебільшого поширювалася дикими тваринами в частинах Західної або Центральної Африки. Серед основних симптомів цього вірусного захворювання – лихоманка та характерні висипи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі