НТА > НОВИНИ > Новини світу > Pandora Papers: Президенту Чилі оголосили імпічмент за офшорні махінації

Pandora Papers: Президенту Чилі оголосили імпічмент за офшорні махінації

159

Президенту Чилі Себастьяну Піньєрі було оголошено імпічмент нижньою палатою національного парламенту через дані про його операції, оприлюднені у Pandora Papers.

Як повідомляє AP, голосування за імпічмент зібрало мінімальні 78 голосів, необхідних у Палаті депутатів зі 155 членів та відбулося після марафонської 20-годинної сесії Сенату. 67 депутатів проголосували проти імпічменту, зокрема декілька представників опозиції. Інші утрималися або були відсутні.

Парламентарії вирішили усунути його через звинувачення у тому, що президент, нібито, сприяв продажу майна своєї родини, використовуючи офшорні компанії.

Опубліковані документи засвідчили, що один з синів Піньєри використовував офшорні компанії на Британських Віргінських островах для продажу гірничого проєкту “Домінга”, співвласником якого була родина президента.

Після цього голосування відбудеться розгляд питання про усунення від влади президента у Сенаті Чилі. Піньєра навряд чи буде усунений верхньою палатою чилійського парламенту з 43 депутатів, де опозиція має лише 24 з 29 голосів, необхідних для відсторонення президента.

Як відомо, розслідування Pandora Papers було здійснене Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) та представниками 150 редакцій з усього світу. Воно викриває офшорні активи 35 колишніх та діючих світових лідерів. У цьому списку – експрем’єр-міністр Великої Британії Тоні Блер, король Йорданії Абдалла II, президент Кенії Ухуру Кеніата. Крім того, розслідування викриває причетність російського медіаменеджера Костянтина Ернста до мільярдної приватизаційної угоди у РФ.

Загалом проєкт Pandora Papers опрацював 11,9 мільйона файлів з 14 офшорних юридичних фірм і постачальників послуг. Документи знімають завісу з фінансової системи, яка дозволяє 0,1% людей на планеті приховувати свій статок від податкових інспекторів, контролюючих органів і громадськості. ICIJ отримала документи і поділилася даними з журналістами з 117 країн.

Зокрема повідомлялося, що в жовтні чилійська опозиція почала процедуру імпічменту президенту Себастьяну Піньєрі через можливі порушення під час продажу гірничодобувної компанії.

В розслідуванні Pandora Papers Україна є світовим лідером за кількістю політиків, які використовують офшорні схеми. У розслідуванні фігурують імена 38 українців. До роботи над розслідуванням долучилися й українські журналісти з агенції «Слідство. Інфо», які підготували фільм «Офшор 95».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі