НТА > НОВИНИ > Новини світу > Папа Франциск назвав відплиття українських зерновозів «знаком надії»

Папа Франциск назвав відплиття українських зерновозів «знаком надії»

На думку Папи, цей прорив може стати взірцем для діалогу, щоб покласти край війні в Україні

222

Папа Франциск у неділю, 7 серпня, привітав відплиття з українських чорноморських портів перших суден із зерном, раніше заблокованих Росією, заявивши, що цей прорив може стати взірцем для діалогу, щоб покласти край війні в Україні.

Про це  пише Vatican News.

Перший корабель, Razoni, вирушив у дорогу 1 серпня, і ще сім вирушили в дорогу до неділі завдяки угоді з експорту зерна та добрив між Москвою та Києвом, укладеної минулого місяця за посередництвом Туреччини та Організації Об’єднаних Націй.

«Цей крок показує, що можна вести діалог для досягнення конкретних результатів, які допоможуть усім», –  сказав Папа Франциск у своєму щотижневому зверненні до паломників та туристів на площі Святого Петра.

«Ця подія є символом надії, і я щиро бажаю, щоб на цьому шляху можна було покласти край бойовим діям і досягти справедливого та міцного світу», –  сказав він.

Зазначимо, що до війни на Росію та Україну разом припадала майже третина світового експорту пшениці. Відновлення експорту зерна знаходиться під контролем Спільного координаційного центру у Стамбулі, де російські, українські, турецькі та співробітники ООН перевіряють судна. У червні Папа закликав припинити блокаду морського експорту пшениці з України, заявивши, що зерно не можна використовувати як «зброю війни».

Нагадаємо, що з портів «Одеса» і «Чорноморськ» вийшли ще чотири судна з українським продовольством.Судна прямують до портів Італії, Китаю та Туреччини.

Також у рамках реалізації ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вийшов перший караван з українським продовольством. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі