НТА > НОВИНИ > Новини світу > Папа Франциск відреагував на масове насильство у Франції над тисячами дітей

Папа Франциск відреагував на масове насильство у Франції над тисячами дітей

164

Папа Римський Франциск назвав соромом масштаби сексуального насильства над дітьми з боку представників Французької католицької церкви, жертвами якого стали тисячі дітей.

Про це повідомляє АР.

Під час своєї аудієнції у Ватикані Папа розповів про оприлюднену доповідь, згідно з якою приблизно 330 000 французьких дітей піддавалися насильству з боку духовенства та інших діячів церкви, починаючи з 1950 року.

«На жаль, є значна кількість. Я хотів би висловити потерпілим свій смуток і біль за травму, яку вони зазнали, – сказав Франциск, – Це також мій сором, наш сором, моя ганьба”.

Він закликав усіх єпископів та релігійних настоятелів вжити всіх необхідних дій, “щоб подібні драми не повторювалися”.

Папа також висловив свою «близькість і батьківську підтримку» французьким священикам перед «складним випробуванням» і закликав французів -католиків «сприяти, щоб церква залишалася безпечним будинком для всіх».

Президент Франції Еммануель Макрон у середу надіслав свої співчуття жертвам.

За цифрами і жахливими ситуаціями, які описуються, стоять зламані життя“, – заявив він, виступаючи в кулуарах європейської зустрічі в Словенії.

Потрібна правда та компенсація“, – сказав Макрон, додавши, що ще належить попрацювати над тим, щоб краще захистити дітей.

У звіті сказано, що приблизно 3000 священиків та невідома кількість інших людей, пов’язаних з католицькою церквою, сприяли сексуальному насильству над дітьми, що стало першим описом Франції глобального явища. Французька церква, як і інші країни, змушена зіткнутися з ганебними таємницями, які довго приховувалися.

Очільник незалежної комісії, яка оприлюднила висновки, Жан-Марк Сове, підкреслив, що католицька влада «систематично прикривала зловживання, що тривали 70 років».

Глава конференції французьких католицьких єпископів попросив у потерпілих пробачення.

У звіті зазначається, що загальна кількість 330 000 жертв включає приблизно 216 000 дітей, які стали жертвами священиків та священнослужителів, а решту – церковних діячів, провідників скаутів та радників таборів.

Дослідження проводились комісією Національного інституту охорони здоров’я та медичних досліджень Франції щодо сексуального насильства над дітьми в країні.  Комісія закликала католицьку церкву виплатити компенсації жертвам, особливо у справах, які занадто старі для судового переслідування у французьких судах.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі